XIV niedziela zwykła /8 - 15 VII 2018 r./

Jezus dziwił się niedowiarstwu mieszkańców swojego rodzinnego miasta. My również przyszliśmy na spotkanie z Jezusem. U progu tej Eucharystii postawmy sobie pytanie o to, co przenika nasze serca. Pomiędzy wiarą a powątpiewaniem jest bowiem jeszcze obojętność, która zagraża nam najbardziej. Chrystus przynosi nam dobrą nowinę. On naucza i uzdrawia. Nie lekceważmy Jego obecności pośród nas.

Dzisiejsza składka, jako inwestycyjna (na tacę i w kopertach) przeznaczona jest na remont konserwatorski dachu nad prezbiterium naszego kościoła.

1. Witamy wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzymy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
  2. Dziś odpust w Trzcianie. Uroczysta suma o godz. 11.00.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Benedykta, patrona Europy; w czwartek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; w piątek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji.
  4. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  5. Msza Święta dziękczynna za czas Oazy Parafialnej we wtorek o 18.00. Zapraszamy młodzież, wszystkich uczestników z rodzinami i wychowawców.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Szczegółowy program odpustu znajduje się na plakatach w gablocie.
  8. Przyjmujemy zapisy na 36 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: - o emigracji chrześcijan z Bliskiego Wschodu; - o alkoholizmie wśród nieletnich Europejczyków; - jak składać wnioski o świadczenie 300+ i kto może korzystać z programu „Dobry Start”.
  10. Jest także rozwijający intelektualnie i duchowo najmłodszych czytelników wakacyjny numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
  11. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…