XV niedziela zwykła /15 - 22 VII 2018 r./

Rozpoczynając Eucharystię, stajemy przed Bogiem, o którym św. Paweł mówi nam dzisiaj, że „z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa”. Należymy do Boga, który nas kocha i pragnie naszego dobra. Podziękujmy mu za wszystko, co otrzymaliśmy w ostatnim czasie i powierzmy się Jego opiekuńczej miłości.

Składka na tacę przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. Witamy wszystkich gości przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Centralna uroczystość w następną niedzielę o godz. 11.00. Nasza parafia zaproszona jest, by pielgrzymować do Lipnicy we wtorek na Mszę św. o godz. 19.00. Wyjście pieszej pielgrzymki do Lipnicy o godz. 16.00 z naszego kościoła. Zapraszamy szczególnie młodzież do udziału w pieszej pielgrzymce. Szczegółowy program odpustu jest umieszczony na plakatach.
 3. Godzina Miłosierdzia jutro od 17.00 do 18.00. Zapraszamy na chwilę osobistej adoracji.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – NMP z Góry Karmel; w środę – św. Szymona z Lipnicy.
 6. Wyjazd na wycieczkę do Krynicy, Muszyny i Starego Sącza w środę /18.07/ o godz. 9.00 z placu „Stara Targowica” obok domu parafialnego. Szczegółowy plan wycieczki umieszczony jest na internetowej stronie parafii.
 7. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
 8. Kierowca busa na trasie Bochnia – Łomna serdecznie dziękuje mieszkańcom Łomnej i wszystkim, którzy okazali wsparcie i pomoc w rehabilitacji jego syna po wypadku samochodowym.
 9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: – o wielkiej wartości szkaplerza, i czym on był dla św. Jana Pawła II; - o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa; - fakty i mity o kleszczach. Jest także wakacyjny numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
 10. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Maria Stelmach z Królówki – Sośliny, której pogrzeb będzie we wtorek. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 11. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

 

Dodatkowe informacje