XVI niedziela zwykła /22 – 29 VII 2018 r./

Słuchacze Jezusa podążali za Nim ze wszystkich miast i – jak słyszymy w dzisiejszej Ewangelii – nie dawali ani Jemu, ani apostołom nawet odpocząć. My również przychodzimy na spotkanie z Jezusem w Eucharystii. Niech to dzisiejsze spotkanie z Nim będzie dla każdego z nas okazją do udzielenia odpowiedzi na pytanie, ile w naszym codziennym życiu jest takiego głodu słuchania słów Jezusa i przebywania w Jego obecności.

1. Komunikat Bpa Ordynariusza.
  2. Witamy wszystkich przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone w niedzielę inwestycyjną na trwające prace przy wzmocnieniu więźby dachowej nad prezbiterium kościoła: na tacę 10 800 zł.; w kopertach 16 Rodzin (2650 zł.); przelewem bankowym 10 Rodzin (1550 zł.). Bóg zapłać.
  4. Dziś centralna uroczystość odpustowa ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Brygidę, zakonnicę; we wtorek – św. Kingę, patronkę diecezji; w środę – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej racji w środę po Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Wspominając Patrona kierowców zwracamy się z apelem o rozważną i bezpieczną jazdę, a ofiarami na tacę w tym dniu będziemy mogli wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji św. Krzysztof 2018: „jeden grosz za jeden kilometr” prowadzonej przez MIVA Polska; w czwartek – św. Joachima i Annę, rodziców NMP. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, wśród nich Ks. Proboszczowi i Panu Organiście składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzone modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
  8. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: o wakacyjnej ewangelizacji, czyli jak dotrzeć do osób, które same być może nie przyszłyby do kościoła oraz o wkładzie Jana Pawła II w powstanie encykliki Humanae Vitae. Jest także wakacyjny numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Teresa Mączka pochodząca z Połomia Dużego i śp. Edward Kokoszka z Kopalin, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”
  10. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…