XVII niedziela zwykła / 29 VII – 5 VIII 2018 r./

Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

 

 1. Witamy wszystkich przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek - św. Ignacego z Loyoli, kapłana; w środę – św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek - wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli; w sobotę – św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
 3. W środę - kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 5. W I czwartek modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 do 18.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy I piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Połomiu Dużym spowiedź w czwartek o 16.30. Prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. także w ciągu tygodnia podczas mszy św.
 7. Msza św. o NSPJezusa w piątek o godz. 6.30, 7.00 i 18.00; w Połomiu Dużym o godz. 18.30. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie.
 8. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00 i 18.00 połączona z różańcem fatimskim.
 9. Do chorych udamy się w tym tygodniu wg następującego porządku: ks. Mirosław i ks. Bartosz – w piątek od 8.30; ks. Proboszcz i ks. Grzegorz – w sobotę od 8.30.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
 11. W przyszłą niedzielę w Królówce odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma o godz. 11.00.
 12. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe w przyszłą niedzielę (5 VIII) w bazylice św. Mikołaja w Bochni po mszy św. o godz. 14.30.
 13.  W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.:  dlaczego żołnierze III Rzeszy wyjątkowo nienawidzili kapelanów powstania warszawskiego. Jest także wakacyjny numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”. Są również do nabycia kalendarze na 2019 r.: misyjne i „Pod skrzydłami aniołów” .
 14.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje