XVIII niedziela zwykła - 5 VIII – 12 VIII 2018 r.

            Zgromadzeni na sprawowaniu Eucharystii, stajemy u źródła wszelkiej łaski, ponieważ w Eucharystii przychodzi do nas sam Dawca łaski, żywy i prawdziwy Bóg, który pragnie naszego szczęścia. Źródłem prawdziwego szczęścia człowieka jest pełnienie woli Bożej. Otwórzmy się na Boże prowadzenie w życiu codziennym i w pełnym zaufaniu wobec Boga.

 

 1. Witamy wszystkich przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców dziś po mszy św. o godz. 9.00.
 3. Dzisiaj w Królówce odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma odpustowa o 11.00.
 4. Spotkanie przed Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę dzisiaj (5 VIII) w bazylice św. Mikołaja w Bochni po Mszy św. o godz. 14.30.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00; we środę – św. Dominika, prezb.; we czwartek –św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy; w piątek –św. Wawrzyńca, diakona i męcz.; w sobotę –św. Klary.
 6.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 7. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach jako inwestycyjna.
 8. Wyjazd do Częstochowy na Mszę świętą i charyzmatyczne spotkanie modlitewne o uzdrowienie duszy i ciała, prowadzone przez o. Daniela z pustelni – w sobotę 18 sierpnia o godz. 6:30 z Bochni. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń.
 9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: o tajemnicy kapłańskiego powołania; - o 12 miejscach związanych z tragiczna historią katolików japońskich. Jest także wakacyjny numer „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”. Są również do nabycia kalendarze na 2019 r.: misyjny i „Pod skrzydłami aniołów”.
 10. W minionym tygodniu odeszła do domu Ojca śp. † Bernadeta Burkiewicz z Połomia Dużego, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
 11.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…

Dodatkowe informacje