XIX niedziela zwykła: 12 VIII – 19 VIII 2018 r.

            Życie człowieka jest nieustanną wędrówką. Przemierzamy przestrzeń i czas, ciągle wyznaczając sobie nowe cele. Najtrudniejszą jest jednak wędrówka wewnętrzna. Podejmowanie decyzji, zmaganie o dobro, konsekwencja w działaniu, mogą stać się po pewnym czasie wyczerpujące. Szukamy pokarmu, który nie tylko wzmocni naszą motywację, ale przede wszystkim ożywi wiarę i uzdolni nas do prawdziwej miłości. Prośmy Chrystusa, abyśmy zawsze byli otwarci i zdolni do przyjęcia Jego Słowa i Ciała, które są pokarmem dla duszy.

            Składka na tacę i w kopertach przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele.

 

 1. Witamy wszystkich przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we wtorek – św. Maksymiliana Kolbego, prezb i męcz.; w piątek – św. Jacka, prezb.
 3. Spowiedź św. przed odpustem parafialnym ku czci Wniebowzięcia NMP – we wtorek od godz. 16.00 do 17.30 z udziałem księży z dekanatu. Serdecznie zachęcamy, aby skorzystać z daru miłosierdzia i zyskać odpust w nasze Święto Parafialne.
 4. W środę /15 VIII/ - Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Odpust w naszej parafii, a zarazem 98. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. W Połomiu Msza św. o 8.00. Kazania wygłosi o. Rajmund Jurolaitis z Brzozówki, który prowadził w naszej parafii rekolekcje dla szkół. Suma odpustowa o godz. 11.00, w czasie której ks. Ryszard Polek będzie przeżywał Jubileusz 25 lat kapłaństwa. Po Sumie o godz. 11.00 poświęcenie wieńców żniwnych, bochnów chleba, bukietów ziół i kwiatów. Do udziału zapraszamy nasz chór parafialny „Canon”, Straż Pożarną, Poczty Sztandarowe. Prosimy Rodziców o przygotowanie dzieci w strojach krakowskich do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; asystę do feretronów i chorągwi; dzieci w strojach komunijnych. Zaproście także na odpust Wasze rodziny. Bardzo prosimy o przygotowywanie wieńców dożynkowych.
 5. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ks. Bartosz Chęciek kończy posługę w naszej parafii i od września rozpocznie pracę w tarnowskiej katedrze. Nasze podziękowanie wyrazimy mu podczas sumy odpustowej.
 6. Otwarcie wystawy pt. „Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości” – w środę po Sumie odpustowej w galerii Stara Dzwonnica.
 7. Godzina Miłosierdzia – z racji 16 dnia miesiąca – we czwartek od godz. 17.00.
 8. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.
 9. W piątek wyrusza XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Obejmujemy modlitwą wszystkich pielgrzymów, szczególnie z naszej parafii.
 10.  Jarmark „Wiśnickie specjały” – w środę. Szczegółowy program w gablocie ogłoszeń.
 11. W Pasierbcu rozpoczyna się tygodniowy odpust od przyszłej niedzieli. Szczegółowy program na afiszu w gablocie.
 12.  Nocna pielgrzymka piesza z Bochni do Pasierbca wyruszy z soboty na niedzielę o godz. 22.30 z parafii św. Pawła w Bochni. Szczegóły na afiszu.
 13. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: - na czym polegało Wniebowzięcie NMP?; - o śmierci św. Maksymiliana, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy; - czy obecna zmiana prawna zapewni ochronę przed dopalaczami?
 14.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…
 15.  

Dodatkowe informacje