XX niedziela zwykła: 19 – 26 VIII 2018 r.

            Po raz kolejny usłyszymy słowa Pana Jezusa, który mówi o sobie, że jest chlebem żywym. Tak jak dla Żydów , tak i dla wielu współczesnych ta nauka jest trudna do zrozumienia i przyjęcia. A mimo to Chrystus Pan zachęca nas, żeby spożywać Jego Ciało, mówiąc, że kto tak czyni, ten „trwa we Mnie, a Ja w nim”. Wyznajmy wiarę w obecność Chrystusa pod postacią chleba i wina, które przyjmujemy do naszych serc. Niech wzrasta w nas pragnienie komunii z Jezusem.

 

 1. Witamy wszystkich przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do udziału w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę inwestycyjną i w sierpniu: na tacę 10 500 zł.; w kopertach 35 Rodzin (4850 zł.); przelewem bankowym 10 Rodzin (1600 zł.). Bóg zapłać. W najbliższym czasie rozpoczniemy prace w zakresie przebudowy fragmentu muru ogrodzenia w celu poszerzenia wjazdu na teren  przy plebanii – z uwagi na dostosowanie wjazdu do wymaganych przepisów p/pożarowych.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – św. Bernarda, opata; we wtorek – św. Piusa X, papieża; w środę – Najśw. Maryi Panny, Królowej; w piątek – św. Bartłomieja, Apostoła; w przyszłą niedzielę – NMP Częstochowskiej i odpust w Leszczynie.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 5. Wyrażamy wdzięczność za duchowe przygotowanie i przeżycie Odpustu przez spowiedź i Komunię św. Dziękujemy Księżom Rodakom za posługę w konfesjonale; księżom wikariuszom, p. Organiście, Chórowi „Canon”; Orkiestrze Dętej ze Starego Wiśnicza; Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św.; dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym oraz dzieciom w strojach komunijnych; niosącym sztandary i feretrony; DSM-owi, LSO za oprawę liturgiczną; za prace porządkowe na placu kościelnym p. Jackowi Tomaszewskiemu; za pomoc w kościele Pawłowi Janiszowi; s. Lilli i s. Urszuli za wystrój kościoła; p. Annie Jędrzejek za troskę o czystość świątyni. Bóg zapłać Paniom pracującym w kuchni za ich posługę w czasie spowiedzi i odpustu. Słowa podziękowania kierujemy do twórców wieńców dożynkowych.
 6. Wszystkich pielgrzymów zdążających na Jasną Górę, szczególnie z naszej Parafii, polecamy modlitewnej pamięci wiernych. Tych, którzy nie mogli pójść, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania łącząc się z pielgrzymami m.in. dzięki relacjom radia RDN Małopolska.
 7. W galerii „Stara Dzwonnica” przy plebani można zwiedzać wystawę pt. „Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania Niepodległości” – jutro od 10.00 do 13.00.
 8. Dyrekcja Przedszkola w Nowym Wiśniczu zaprasza dzieci, które po raz pierwszy przyjdą do przedszkola od 1 września, na DNI ADAPTACYJNE: a) w budynku głównym: 28, 29, 30 sierpnia; b) w oddziale zamiejscowym w Olchawie: 29 – 30 VIII; c) w oddziale przy ul. Lipnickiej: 28 – 29 VIII. Szczegółowe informacje na internetowej stronie Przedszkola i w gablocie ogłoszeń.
 9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: - o sekrecie ewangelizacyjnym św. Jacka.
 10.  W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Józef Trzeciak z Kopalin, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 11.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …

Dodatkowe informacje