XXI niedziela zwykła - NMP Częstochowskiej: 26 VIII – 2 IX 2018 r.

            Obchodzimy dziś uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Maryja niezmiennie wskazuje na Jezusa, o czym również usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. Zaprośmy Ją do naszej codzienności, gdzie wśród wielu problemów i licznych spraw zdarza się nam zapominać o tym, co najważniejsze. Ona pomoże zachować właściwy kierunek w naszym życiu, pokazując nam Boga.

            Dzisiejsza niedziela jest również Niedzielą Synodalną. Prośmy, aby w naszych rodzinach dokonywał się autentyczny przekaz żywej wiary w Boga.

 

 1. Trwają prace w zakresie przebudowy fragmentu muru ogrodzenia w celu poszerzenia wjazdu na teren przy plebanii – z uwagi na dostosowanie wjazdu do wymaganych przepisów p/pożarowych. Składamy podziękowania za kolejne ofiary na cele inwestycyjne: w kopertach 2 Rodziny (300 zł.); przelewem bankowym 3 Rodziny (3700 zł.). Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – św. Moniki; we wtorek – św. Augustyna, bpa i dok. Kośc.; we środę – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45 i nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 4. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30, 7.00 i 18.00 połączona z Różańcem fatimskim.
 5. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
 6. Spowiedź św. przed rozpoczęciem roku szkolnego - w sobotę od godz. 17.00 oraz w tygodnie podczas mszy św.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00. Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
 8. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego: w przyszły poniedziałek /3 IX/:
 • a) Szkoła Podstawowa: kl. V – VIII; III Gimnazjum oraz Liceum Plastyczne - o godz. 8.00;
 • b)  w Połomiu Dużym - o godz. 9.00;
 • c) Szkoła Podstawowa kl. 0 – IV o godz. 10.00.
 1. Dyrekcja Przedszkola w Nowym Wiśniczu zaprasza dzieci, które po raz pierwszy przyjdą do przedszkola od 1 września, na DNI ADAPTACYJNE: a) w budynku głównym: 28, 29, 30 sierpnia; b) w oddziale zamiejscowym w Olchawie: 29 – 30 VIII; c) w oddziale przy ul. Lipnickiej: 28 – 29 VIII. Szczegółowe informacje na internetowej stronie Przedszkola.
 2.  Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu oraz Muzeum Ziemi Wiśnickiej zapraszają na „Niedzielę z orężem polskim”. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę (2 IX) o godz. 10.00 przemarszem wojsk z Zamku do kościoła parafialnego. O godz. 11.00 Msza św. za Ojczyznę, a następnie złożenie kwiatów przy Pomniku Wolności. Szczegółowy program na plakatach.
 3. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: -o niezwykłym objawieniu Maryjnym w irlandzkiej wiosce; - czy telefony komórkowe szkodzą zdrowiu? - oraz wiele artykułów o Sanktuarium na Pasierbcu przeżywającego 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej,.
 4.   Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …

Dodatkowe informacje