XXII Niedziela Zwykła: 2 – 9 IX 2018 r.

            Dla nas, chrześcijan, ważne jest, aby życie było oparte na prawdzie. Tego uczy nas Jezus. Nie może być rozdźwięku między tym, co wyznajemy, a tym, jak postępujemy. Naszą drogą jest miłość potwierdzona czynem. Niech udział we Mszy św. umocni nas w czynieniu dobra.

            Dziś wysłuchamy również Listu pasterskiego o roli wychowawcy w rozeznawaniu powołania. Módlmy się o nowe i święte powołania do służby Bożej oraz w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów i wychowawców - rozpoczynających jutro nowy rok szkolny i katechetyczny.

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza, ks. Łukasza Gazdę, neoprezbitera, pochodzącego z Woli Mieleckiej. Otoczmy ks. Łukasza modlitwą i życzliwością wypraszając potrzebne łaski na w kapłańskiej posłudze w naszej wspólnocie.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców - dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po Mszy św. o 11.00.
 3. Msza św. za Ojczyznę dziś o godz. 11.00, a następnie złożenie kwiatów przy Pomniku Wolności.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża. Jest to dzień imienin Ks. Grzegorza, któremu życzymy wielu łask Bożych w posłudze kapłańskiej; w sobotę – Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki naszej diecezji. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00, po których poświęcenie ziarna siewnego.
 5. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek. Msze św. w następującym porządku:
  • - Szkoła Podstawowa: kl. V - VIII; III Gimnazjum oraz Liceum Plastyczne - o godz. 8.00;
  • - w Połomiu Dużym - o godz. 9.00;
  • - Szkoła Podstawowa kl. 0 – IV o godz. 10.00.
 1. W związku z pracami porządkowymi wokół budynku przy ul. Szkolnej 1, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu prosi rodziców o wyrozumiałość i pozostawianie aut na parkingu koło „małej szkoły” w dniu rozpoczęcia roku szkolnego i przez najbliższe dwa tygodnie.
 2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza Rodziny Kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków i Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 4. Spotkanie uczniów klas ósmych oraz trzecich gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania /wraz z rodzicami/– w czwartek o godz. 18.00.
 5. W I piątek – Msze św. o NSPJ o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 18.30. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie.
 6. Spowiedź św. przed I piątkiem: a) dla dzieci i młodzieży - w czwartek od godz. 17.00 b) dorośli - w piątek od godz. 17.00; c) w Połomiu Dużym – w środę o godz. 17.00.
 7.  Spotkania grup duszpasterskich /w domu parafialnym/:
  • Ogniska Misyjnego w piątek o godz. 18.00;
  • ministrantów – w sobotę o godz. 9.00;
  • lektorów – w sobotę o godz. 10.00;
  • scholi – w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy także chętne dzieci , które chciałyby zapisać się na scholę.
  • DSM oraz nowych dziewcząt, które chciałyby włączyć się do tej grupy - w sobotę o godz. 11.00.
 1. Składka inwestycyjna (na tacę i w kopertach) w przyszłą niedzielę. Dziękujemy za kolejne ofiary w kopertach 2 Rodziny (300 zł. i 100 funtów brytyjskich).
 2. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi o. Józef Mizera, kapucyn z Kielc. Na placu przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na budowę kościoła i klasztoru oo. kapucynów w Kielcach.
 3.  Diecezjalny Synaj dla młodzieży odbędzie się 15 września w Dębicy. Z naszej parafii i dekanatu jest organizowany wyjazd na to wydarzenie. Koszt: 20 zł – płatne przy zapisie. Można zapisywać się w zakrystii lub u ks. Grzegorza do 8 września.
 4.  W galerii „Stara Dzwonnica” przy plebani można zwiedzać wystawę pt. „Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania Niepodległości” – dziś od 10.00 do 12.30; - w tygodniu od 17.00 do 17.45.
 5.  W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: - o udziale papieża w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie; - drastycznie wzrosła liczba nastolatków, którzy podejmują próby samobójcze. Co zrobić, aby młodzież uwolniła się od depresji? Jest również do nabycia Mały Gość Niedzielny.
 6. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Aleksander Jawień z Kopalin, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 7. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …

Dodatkowe informacje