XXIV niedziela zwykła: 16 – 23 IX 2018 r.

Pan Jezus zadaje dziś pytanie, które jest skierowane do każdego z nas: „Za kogo Mnie uważacie?” kim tak naprawdę jest dla nas Jezus? Czy jest dla nas kimś ważnym? Na ile jest obecny w naszej codzienności? Jak często zwracamy się do Niego? Możemy powiedzieć, że wierzymy, ale to nasze czyny pokazują, jaka jest nasza wiara.

Dzisiaj również Dzień Środków Społecznego Przekazu. Prośmy, aby współczesne media służy przekazywaniu prawdy i budowały jedność w społeczeństwie.

1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę: 8550 zł.; w kopertach 26 rodzin (3650 zł.); przelewem 5 Rodzin (500 zł.). Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy p. Jackowi Dańcowi z Łomnej oraz p. Marcinowie Dańcowi z Połomia D. za prace przy plantowaniu terenu na starej wikarówce: nawiezienie i wyrównanie ziemi oraz walcowanie.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy w bieżącym tygodniu: - w poniedziałek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Po mszy św. ucałowanie relikwii; - we wtorek św. Stanisława Kostkę; - w czwartek Św. Męczenników Koreańskich; w piątek św. Mateusza, Apostoła.
  4. W przyszłym roku (2019) nasze Siostry Zakonne będą przeżywały Jubileusz 100-lecia pobytu w Nowym Wiśniczu. Z tej okazji zwracają się z prośbą do wszystkich Parafian, którzy posiadają jakiekolwiek pamiątki (zdjęcia, filmiki itp.) związane z obecnością czy posługą Sióstr w Nowym Wiśniczu (od 1919 r.) o dostarczenie ich (mogą być kopie) do zakrystii lub do domu Sióstr. Siostry chętnie i z wdzięcznością przyjmą także spisane osobiste wspomnienia o Siostrach i ich pracy w nasze parafii. Zebrane materiały posłużą do wzbogacenia historii Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  6. Uroczystość otwarcie drugiego skrzydła Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu – w czwartek. Program uroczystości: - msza św. w kościele godz. 9.00. Następnie przemarsz do Szkoły, okolicznościowe wystąpienia i uroczystość otwarcia drugiego skrzydła Szkoły, poświęcenie i zwiedzanie obiektu.
  7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek (21 IX) po Mszy św. wieczornej. Bardzo prosimy wszystkich członków o niezawodne przybycie.
  8. Zbiórka do puszek na leczenie naszego parafianina 26-letniego Łukasza Papieża, mieszkającego w Leksandrowej – Bukowcu (w czerwcu tego roku poślubił Iwonę Krzywda) chorego na nowotwór złośliwy mózgu - w przyszłą niedzielę na placu kościelnym. Łukasz miał już 4 operacje i radioterapię. Kolejna operacja nie wchodzi w grę. Jedyną szansa jest protonoterapia, lecz koszty leczenia są bardzo duże. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Caritas parafialną.
  9. Ojcowie Kapucyni z Kielc składają podziękowania za wsparcie finansowe budowy kościoła i klasztoru w Kielcach w kwocie 9 000 zł.
  10. Zespół Szkół nr 3 w Bochni, tzw. „Ekonomik” ogłasza zapisy do nowej bezpłatnej szkoły dla dorosłych w zawodzie: OPIEKUN MEDYCZNY. Rekrutacja trwa do 28 września. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  11. W Limanowej trwa odpust ku czci MB Bolesnej do soboty włącznie. Szczegółowy program w gablocie.
  12. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: - o imieniu Boga. Co to znaczy wypowiadać je nadaremno? - wiara w czasach smartfona: jak można wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga? - dlaczego liberalizm tak zaciekle walczy z Kościołem? Jest także Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra i Mały promyczek.
  13.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Leonard Łukasz z Olchawy oraz † Halina Kędzior ze Starego Wiśnicza-Kopalin, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  14.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …