XXVI niedziela zwykła - 30 IX – 7 X 2018 r.

          Wychowanie jest sztuką uczenia jak dokonywać właściwych wyborów. Jezus zaprasza nas dzisiaj do tego, byśmy unikali zła i umieli zerwać z tym, co nie służy naszemu zbawieniu. W naszym cyklu niedziel synodalnych zatrzymujemy się dzisiaj nad problemem wychowywania w rodzinie. Dlatego na początku tej Mszy św. polećmy Bogu dzieci i młodzież, które kształtujemy i wychowujemy, albo wspomnijmy z wdzięcznością tych, którzy nas przygotowali do dorosłego życia. Prośmy także o umiejętność wyboru tego, co służy dobru naszych rodzin oraz zbawieniu nas wszystkich.

 

 1. W imieniu naszego parafianina Łukasza Papieża i parafialnego oddziału Caritas wyrażamy wdzięczność wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie duchowe i hojność w czasie zeszłotygodniowej zbiórki na leczenie naszego brata. Łącznie zebraliśmy 15 200 zł i 15 euro. Bóg zapłać!  
 2. Jutro zaczynają się Nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia o godz. 17.00, a w niedzielę różaniec po Mszy św. wieczornej. Gorąco zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 3. Kancelaria parafialna popołudniu czynna od godz. 16.00 do 17.00.
 4. W Liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia: w poniedziałek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we wtorek – św. Aniołów Stróżów; we czwartek – św. Franciszka z Asyżu; w piątek – św. Faustyny Kowalskiej.
 5. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele - od godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza Rodziny Kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków i Towarzystwo Przyjaciół WSD w Tarnowie.
 6. Spotkanie uczniów klas III gimnazjum i VIII SP w ramach przygotowania do bierzmowania /wraz z rodzicami/– w czwartek o 17.00, a klas VII SP w piątek o 17.00.
 7. Spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby należeć do grupy oazowej odbędzie się: dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i gimnazjalistów - w poniedziałek po Mszy wieczornej, a dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej - we wtorek o 16.00 na plebanii. 
 8. Spowiedź przed I piątkiem: dla dzieci we czwartek od godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych w piątek od 16.00. W Połomiu Dużym we środę o 16.30. Bardzo prosimy, aby ze względu na pielgrzymkę do Bochni w piątek, skorzystać ze spowiedzi w czwartek i w ciągu tygodnia podczas Nabożeństw różańcowych.
 9. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. wotywne o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00, a następnie różaniec. W Połomiu D. o godz. 17.30.
 10. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30, 7.00 i 17.00 połączona z procesją i Różańcem fatimskim.
 11. Do chorych ks. Grzegorz uda się w piątek od 8.30 a ks. Proboszcz w piątek od godz. 13.00. Natomiast ks. Mirosław i ks. Łukasz w sobotę od godz. 8.30.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po Mszy św. o godz. 11.00.
 13. W Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się dziś tygodniowy odpust. Pielgrzymka z naszej parafii do Bochni wyruszy w piątek o godz. 14.00 z kościoła. Msza św. w Sanktuarium o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału młodzież, dorosłych i dzieci pod opieką rodziców. Powrót już we własnym zakresie. Zabierzmy ze sobą śpiewnik pielgrzymkowy.
 14. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto przeczytać m. in.: - o św. Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba; - o wizycie papieża Franciszka na Litwie; - jak pokonać stare przyzwyczajenia żywieniowe? Jest jeszcze Mały Gość z różańcem na rękę.
 15. W minionym tygodniu odeszła do domu Ojca † Maria Kwinta z ul. Brodzińskiego, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu….
 16. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…

 

Dodatkowe informacje