XXV niedziela zwykła: 23 - 30 IX 2018 r.

            Wobec tajemnicy Eucharystii jesteśmy zawsze jak dzieci. Ufamy nie naszym zmysłom czy intelektowi, ale Bogu, naszemu Ojcu. Dziecko łatwo jest zranić. Pokażmy na tej Mszy Świętej Jezusowi, niebieskiemu lekarzowi, wszystkie rany, jakie odnieśliśmy na skutek ludzkiej słabości, zwłaszcza zazdrości i pychy. I przepraszajmy Pana za to, że również my raniliśmy w ten sposób bliźnich.

            Obejmujemy naszą modlitwą chorego Łukasza, prosząc o łaskę zdrowia dla niego, a także polecamy Bożej dobroci wszystkich ofiarodawców i naszą Caritas parafialną.

 

 1. Na placu kościelnym zbiórka do puszek na leczenie naszego parafianina 26-letniego Łukasza Papieża. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 2. W Liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – św. Wincentego a Paulo; w piątek – św. Wacława, męczennika; w sobotę - św. Michała, Gabriela, Rafała, Archaniołów.
 3. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 1 rodzina (200 zł.); przelewem 1 Rodzina (200 zł.). Bóg zapłać.
 4. Dziękujemy za wykonane prace przy przebudowie muru przy wjeździe do plebanii: geodezyjne - p. Tomaszowi Kokoszce; elektryczne -panom: Jerzemu Łacnemu, Wiesławowi Mączce i Wiesławowi Wróbel. Bóg zapłać.
 5. W najbliższych dniach rozpoczniemy prace przy wzmocnieniu fundamentów naszego kościoła metodą palowania.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30.
 7. Czuwanie ze św. O. Pio i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – w piątek. O 17.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 18.00 – Msza św. i czuwanie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. Zachęcamy do udziału w międzynarodowej akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” – dając publiczne świadectwo wiary i ufności w Boże Miłosierdzie. Koronkę rozpoczniemy przy pomniku św. Floriana w Rynku – w piątek (28.09) o godz. 15.00, którą poprowadzi Akcja Katolicka.
 9. W sobotę (29 IX) przypada adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii jako owoc nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej. Porządek adoracji: rozpoczęcie o godz. 14.00 i adoracja mieszkańców Olchawy i Kopaliny – od 14.00 do 15.00; Leksandrowa i Łomna – od 15.00 do 16.00; dzieci i młodzież – od 16.00 do 17.00; mieszkańcy Nowego Wiśnicza od 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Tak zaplanujmy nasze zajęcia, aby każdy z nas znalazł chwilę na udział w adoracji.
 10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: - o peregrynacji relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus; - o tym, dlaczego trzeba modlić się za kapłanów. W MGN dodatek – różaniec na rękę. W zakrystii są również do nabycia kalendarze rolników i działkowiczów na rok 2019.
 11.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …

Dodatkowe informacje