XXVII Niedziela Zwykła 7-14 października 2018 r.

Pan Bóg nie chciał, żeby człowiek był sam. Dał nam siebie nawzajem, abyśmy wypełniając przykazanie miłości, żyli w Bożej obecności – nawet wtedy, kiedy widzimy wady innych, albo gdy czyjeś zachowanie nas denerwuje. Eucharystia jest tym szczególnym czasem, kiedy możemy prosić dobrego Boga o przebaczenie przewinień względem innych i o umocnienie naszej miłości wzajemnej.

1. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po Mszy św. o godz. 9.00; dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – w ciągu tygodnia o godz. 17.00; a w niedzielę po Mszy św. o 17.00.
  3. Kancelaria parafialna popołudniu czynna od godz. 16.00 do 17.00.
  4. W Liturgii Kościoła wspominamy: w sobotę – bł. Honorata Koźmińskiego.
  5. Spotkanie uczniów klas III SP w ramach przygotowania do I Komunii św. i poświęcenie różańców – w poniedziałek  o 17.00. Prosimy także o obecność rodziców.
  6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej na plebanii.
  7. Trwają prace przy wzmocnieniu fundamentów kościoła metodą palowania – etap I.  Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach jako inwestycyjna. Dziękujemy za kolejne ofiary: przelewem bankowym 4 Rodziny (700 zł.).
  8. W przyszłą niedzielę, z okazji Dnia Papieskiego Jana Pawła II, zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Szkolne Koło Caritas. W tym dniu odbędzie się również X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny ulicami Tarnowa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.00 w Bazylice katedralnej w Tarnowie, a następnie przemarsz do kościoła bł. Karoliny Kózki.
  9. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach i wychowawcach.
  10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m. in.: jak bardzo Różaniec jest również męską modlitwą – przekonują znani polscy aktorzy i dziennikarz; o wprowadzeniu matczynych emerytur; do Gościa dołączono bezpłatnie płytę DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”. Jest też nowy numer „Promyczka dobra” i „Małego Promyczka”.
  11. W minionym tygodniu odeszła do domu Ojca † Józefa Liszka z Łomnej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu….
  12. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…