XXVIII niedziela zwykła 14 – 20 X 2018 r.

„Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne”? – pytanie zadane Jezusowi w dzisiejszej Ewangelii również i my możemy postawić podczas Mszy św. Po raz kolejny usłyszymy, że za naszą deklaracją wiary powinny iść konkretne czyny. Jezus zachęca do pójścia za Nim. On patrzy na nas z miłością. I nie zostawia nas samych na naszej drodze do Królestwa Bożego.

            Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach, jako inwestycyjna na prace przy wzmocnieniu fundamentów kościoła - etap I. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Obejmujemy naszą modlitwą wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz wspierających dzieła duszpasterskie, charytatywne i gospodarcze w naszej parafii.

 

 1.  Składamy podziękowania za kolejne złożone ofiary w minionym tygodniu: w kopertach  2 Rodziny (300 zł.) i przelewem bankowym 7 Rodzin (1000 zł.). Bóg zapłać.
 2.  Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z niezamożnych rodzin.
 3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – w ciągu tygodnia o godz. 17.00; a w niedzielę po Mszy św. o 17.00.
 4. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Teresy z Avili; we wtorek - św. Jadwigi Śląskiej; w środę - św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w czwartek – św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia; w sobotę - św. Jana Kantego, kapłana; w przyszłą niedzielę - św. Urszuli. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, wśród nich ks. Łukaszowi i s. Urszuli składamy najserdeczniejsze życzenia.
 5. Godzina Miłosierdzia – we wtorek od godz. 16.00.
 6. Obchody 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża – we wtorek (16 X). Msza św. o godz. 17.00, następnie różaniec i uroczystości na placu przy Muzeum Ziemi Wiśnickiej.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różaniec o godz. 17.00; w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45.
 8. Odsłonięcie tablicy epitafijnej śp. + Genowefy Nowak – w piątek o godz. 11.00.
 9. Zapraszamy młodzież naszej parafii na modlitewne czuwanie, które odbędzie się w piątek, o godz. 19.00 w kościele.
 10. W przyszłą niedzielę – Niedziela Misyjna. Kazania będzie głosił misjonarz - werbista O. Marek Kościółek. Składka będzie przeznaczona na misje. Przed kościołem odbędzie się Kiermasz Misyjny. Zebrane fundusze zostaną przekazane na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Przyjęcie dzieci do Ogniska misyjnego na Mszy św. o godz. 11.00.
 11. W zakrystii lub kancelarii można składać kartki z wypominkami za zmarłych(kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii).
 12.   Wspólnota „Ogień w mieście” zaprasza osoby do 35. roku życia na dzień otwarty – w piątek o godz. 19.00 w Bochni, przy ul. Czackiego 3. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 13. Kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów – w przyszły czwartek (25 X) od godz. 8.30 w piwnicach pod ratuszem. Szczegóły w gablocie.
 14. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in. – o tym jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat; - o nagrodach Nobla z dziedziny fizyki i chemii; - poradnik dla wyborców przed wyborami samorządowymi. Jest też nowy numer „Promyczka dobra” i „Małego Promyczka”.
 15. W minionym tygodniu odeszła do domu Ojca śp. + Janina Świątek z Łomnej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek. Dobry Jezu a nasz Panie…
 16. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…

Dodatkowe informacje