XXIX NIedziela Zwykła 21-28 października 2018 r.

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Modlimy się w intencji misji oraz misjonarzy zakonnych i świeckich, a także za zmarłych misjonarzy, wśród nich naszego Rodaka ks. Prałata Stanisława Łacnego.

Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Pana Boga nie poznały.

Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Witamy w naszej wspólnocie ks. Marka Kościółka, Misjonarza ze Zgromadzenia Księży Werbistów, który pracował w Papui - Nowej Gwinei i głosi dziś kazania.

1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę: 10500 zł.; w kopertach 36 rodzin (4950 zł.); przelewem 1 Rodzina (500 zł.). Bóg zapłać.

2. Ognisko Misyjne działające przy naszej parafii wraz z Caritas  szkolną organizują dziś Kiermasz Misyjny. Zebrane fundusze zostaną przekazane na Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

3. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych – w ciągu tygodnia o godz. 17.00.

4. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Pawła II; w przyszłą niedzielę – rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego.

5. Spotkanie wspólnoty Ruchu Światło-Życie dla młodzieży we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w domu parafialnym.

6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różaniec o godz. 17.00; w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45.

7. Czuwanie modlitewne ze św. O. Pio – w piątek o godz. 17.00 w połączeniu z nabożeństwem różańcowym.

8. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek (26 X) po Mszy św. wieczornej na plebanii. Prosimy wszystkich członków o niezawodne przybycie

9. Koncert naszego chóru parafialnego „Canon” w przyszłą niedzielę (28 X) po Mszy św. wieczornej.

10. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. w ciągu tygodnia podczas nabożeństw różańcowych i Mszy św. W zakrystii lub kancelarii można składać kartki z wypominkami za zmarłych (kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii).

11. Bezpłatne badania mammograficzne odbędą się przy remizie OSP w czwartek (25 X) w godzinach od 9.00 do 16.00. Szczegóły w gablocie.

12. W „GN” dzisiaj m.in.: - dlaczego wielu przyjmuje Komunię św. w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie?; - o rewolucjach w emeryturach, które szykują się już w przyszłym roku.

13. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp. Wanda Michura z ul. Chrobrego oraz śp. † Marian Trzeciak z Połomia Dużego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

14.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..