XXX niedziela zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła 28 X – 4 XI 2018 r.

Zgromadzeni w naszej świątyni parafialnej, która jest Bożym i naszym domem przeżywamy dziś rocznicę jej po­święcenia. Jest to okazja, aby wspólnie podziękować Bogu za Jego obecność pośród nas oraz wspomnieć przed Nim tych, którzy kiedyś tę świątynię ufundowali, wybudowali i wyposażyli i wszystkich, którzy dzisiaj troszczą się o nią. Dzię­kując za dar świątyni, uświadamiamy sobie równocześnie odpo­wiedzialność, jaka spoczywa na nas, abyśmy o ten kościół para­fialny nadal dbali i ubogacali go nie tylko materialnie, ale również duchowo - naszą częstą obecnością, wspólną modlitwą, a przede wszystkim stałą troską o świątynie naszych dusz.

 

 

 1. Składamy podziękowania wszystkim, którzy tworzą wspólnotę żywego kościoła wiśnickiej parafii, zatroskanych o rozwój i życie zgodne z Ewangelią. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za składane ofiary oraz tym, którzy wspierają w różny sposób i na różnych płaszczyznach dzieła duszpasterskie, gospodarcze i charytatywne w naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu: przelewem bankowym 2 rodziny (400 zł.)
 2. Dziękujemy dzieciom i młodzieży z Ogniska Misyjnego i Szkolnego Koła Caritas wraz z s. Urszulą za zorganizowanie Kiermaszu Misyjnego w ubiegłą niedzielę oraz wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Zebrane fundusze zostały przekazane na Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci.
 3. Dziś w naszej parafii odbędzie się rejonowy dzień wspólnoty Kościoła Domowego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00.
 4. Koncert parafialnego chóru „CANON” dziś po Mszy św. o godz. 17.00.
 5. W środę ostatnie nabożeństwo różańcowe Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.00.
 6. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych - w poniedziałek od godz. 14.00 do 15.30 i od 16.00 do 17.00.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różaniec o godz. 17.00; w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45.
 8. We czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 rozpocznie się procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych, a następnie Msza św. za zmarłych parafian i kapłanów. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i 17.00. Podczas Mszy św. na cmentarzu składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. We Wszystkich Świętych na cmentarzu przed południem będą także kwestowali klerycy: Krystian Stec i Bartłomiej Rojek. Ks. Biskup dziękuje za każdą ofiarę złożoną na potrzeby Seminarium. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny dla zmarłych w czyśćcu cierpiących. Prosimy, aby udając się na cmentarz, zostawić samochody w miejscach bezpiecznych, dalej od cmentarza.
 9. W piątek DZIEŃ ZADUSZNY i I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 17.00. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misjonarzy i misje katolickie. Ze spowiedzi możemy skorzystać podczas Mszy św.
 10. Do chorych udamy się wg następującego porządku: Ks. Proboszcz – w piątek od godz. 8.30; pozostali kapłani w sobotę od 8.30.
 11. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30; 7.00 i wieczorem Msza św. o 17.00 połączona z różańcem fatimskim.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek - w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 a dzieci i młodzieży po Mszy o 11.00.
 13. Przez cały miesiąc listopad po Mszy św. wieczornej wypominki połączone z modlitwą za zmarłych. W Połomiu Dużym do 8 listopada. Można jeszcze składać w zakrystii lub kancelarii kartki z wypominkami.
 14. W „GN” dzisiaj m.in.: - o odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli oraz dodatek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące; - dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom? Jest także nowy numer MGN o 100. rocznicy odzyskania Niepodległości oraz „Miłujcie się”.
 15. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..

Dodatkowe informacje