Uroczystość Wszystkich Świętych 1 XI 2018

         Obchodzona dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem pełnym radości i nadziei. Wspominamy bowiem tych, którzy przez swoją miłość do Pana Boga i ludzi oraz heroizm wiary przebywają teraz w niebie i wstawiają się za nami.

         Osiem błogosławieństw z Kazania na Górze ukazuje dokładnie drogę dla każdego z nas. Módlmy się, abyśmy idąc tą drogą w ziemskim życiu, dołączyli do tych, którzy już osiągnęli cel swego życia i cieszą oglądaniem Boga twarzą w twarz.

 

 

  1. Dziś o godz. 14.00 procesja na cmentarzu wraz z modlitwami za zmarłych, a następnie Msza św. Kto będzie na całej mszy św., może drugi raz przyjąć Komunię św. Składka w czasie mszy jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. Udając się na cmentarz, prosimy zostawić samochody w miejscach bezpiecznych, dalej od cmentarza. Dziś nie będzie już mszy św. o 15.00 i 17.00.
  3. Jutro DZIEŃ ZADUSZNY. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i 17.00.
  4. Do 8 listopada możemy zyskiwać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i spełnienie pozostałych warunków, którymi są: stan łaski uświęcającej, zupełne oderwanie się od grzechu nawet lekkiego, przyjęcie P. Jezusa w Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  5. Apelujemy do wszystkich: pieszych i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.  Pamiętajmy także o bezpieczeństwie naszych mieszkań i domów.
  6. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu

Dodatkowe informacje