XXXI Niedziela Zwykła 4-11 listopada 2018 r.

Pan Jezus odpowiadając na pytanie, które z przykazań jest największe, mówi o przykazaniu miłości. Przykazanie miłowania Pana Boga całym sobą, czyli we wszystkich strefach naszego życia i miłowanie drugiego człowieka jak siebie samego, jest bardzo konkretne. Wyraża się miedzy innymi w codziennej modlitwie i dobrych czynach, choćby drobnych gestach.

 

 1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 rodziny (350 zł.); przelewem bankowym 2 Rodziny (400 zł.). Bóg zapłać.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców - dziś po Mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci i młodzieży po Mszy św. o 11.00.
 3. Służby porządkowe – policja i straż pożarna - składają podziękowanie wszystkim, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych zachowali wymagany porządek i zostawiali samochody w odpowiedniej odległości od cmentarza, nie powodując tym samym niepotrzebnych korków i zagrożenia na drodze.
 4. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w piątek – rocznica poświęcenia Bazyliki na Lateranie; w sobotę - św. Leona Wielkiego, papieża; w przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 5. Przez cały miesiąc listopad po Mszy św. wieczornej wypominki połączone z modlitwą za zmarłych.
 6. We środę przypada 20. rocznica śmierci śp. † ks. Prałata Mariana Janiszewskiego, za którego będzie celebrowana Msza św. we środę o godz. 6.30 oraz w niedzielę o 11.00.
 7. Spotkanie uczniów klas VII i VIII SP oraz III Gimnazjum w ramach przygotowań do bierzmowania – we czwartek o godz. 17.00. Po Mszy św. wyjście na cmentarz więzienny w Leksandrowej. Prosimy zabrać znicz, latarkę i odblaski.
 8. Wypominki Narodowe z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w piątek (9 XI), o godz. 19.00, w kościele. Zapraszamy młodzież i wszystkich parafian.
 9. W niedzielę /11 XI/ Święto Niepodległości. Program Gminnych Obchodów Święta Niepodległości: o godz. 10.00odsłonięcie w Ratuszu tablicy upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. O godz. 11.00 - Msza św. za Ojczyznę i mieszkańców Ziemi Wiśnickiej. Po Mszy św. przemarsz do pomnika pamięci na Wzgórzu Zamkowym. O 16.15 – Koncert Laureatów Festiwalu „Żołnierskie Mormorando” na Zamku. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.
 10. Msza w intencji mieszkańców Olchawy w dniu św. Marcina, patrona byłego kościoła w Olchawie, w niedzielę o godz. 17.00.
 11. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę jako inwestycyjna. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy I etap prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła od strony południowej metodą palowania. Prace te są konieczne, ale i bardzo kosztowne. Zakończone zostały również prace przy przesunięciu muru przy wjeździe na Plac Kościelny oraz ułożona została nowa kostka.
 12. W „GN” dzisiaj m.in.: - o zakończonym w Rzymie synodzie poświęconym młodzieży; - o tym, czy trzeba śmiertelnie bać się śmierci; - o potrzebie świadomości, że niszczenie środowiska ma wymiar moralny.
 13. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..

Dodatkowe informacje