XXXII Niedziela Zwykła - 11-18 listopada 2018 r.

Dzisiaj nasza Ojczyzna przeżywa 100 – lecie odzyskania Niepodległości. W czasie tej Mszy św. chcemy dobremu Bogu dziękować za uzyskaną wolność. Modlić się za tych, którzy za nią oddawali życie. Równocześnie chcemy prosić o dalszy rozwój naszej Ojczyzny we wszystkich jej wymiarach, a szczególnie w wymiarze duchowym, by zawsze była wierna Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi.

Składka dzisiejsza w kopertach i na tacę przeznaczona jest na pokrycie wydatków związanych z pracami przy wzmocnieniu fundamentów kościoła – etap I. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

 1. Program Gminnych Obchodów Święta Niepodległości: o godz. 10.00odsłonięcie w Ratuszu tablicy upamiętniającej 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. O godz. 11.00 - Msza św. za Ojczyznę i mieszkańców Ziemi Wiśnickiej. Po Mszy św. przemarsz do pomnika pamięci na Wzgórzu Zamkowym. O 16.15 – Koncert Laureatów Festiwalu „Z Pieśnią Patriotyczną i Żołnierską przez wieki” na Zamku.
 2. Msza w intencji mieszkańców Olchawy w dniu św. Marcina, patrona byłego kościoła w Olchawie, dzisiaj o godz. 17.00.
 3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny (400 zł.); przelewem bankowym 10 Rodziny (1300 zł.). Bóg zapłać.
 4. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jozafata, bpa; we wtorek - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.; w sobotę – św. Elżbiety Węgierskiej.
 5. W przyszłą niedzielę z okazji II Światowego Dnia Ubogiego, parafialna Caritas będzie rozprowadzać chlebki miłosierdzia na placu kościelnym.
 6. Godzina Miłosierdzia - w piątek od godz. 16.00.
 7. Przez cały miesiąc listopad po Mszy św. wieczornej wypominki połączone z modlitwą za zmarłych.
 8. Społeczność Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu oraz Towarzystwo Miłośników Wiśnicza zapraszają na koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pt. „Drogi niepodległości” w dniu 18 listopada 2018r., o godz. 17.00 w sali gimnastycznej przy ul. Szkolnej 1.
 9. Podatek za IV kwartał 2018 r. dla mieszkańców Nowego Wiśnicza zbierany będzie w Ratuszu Miejskim w dniach 14 listopada w godz. 8.00 – 12.00 oraz 15 listopada w godz. 9.00 – 14.00.
 10. Zapraszamy na wystawę zdjęć Legionistów wykonanych przez Narcyza Witczaka - Witaczyńskiego  – w Starej Dzwonnicy w przyszłą niedzielę od 10.00 do 13.00.
 11. W „GN” dzisiaj m.in.: - o tym, że Kościół katolicki najsilniej jednoczył Polaków ze wszystkich trzech zaborów; - o czym mówi końcowy dokument Synodu Biskupów w Rzymie; - dlaczego prąd drożeje i jakie będą tego konsekwencje.
 12. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp.: † Alojzy Rojek z ul. ks. Białki, † Jerzy Gąsiorowski z Bochni, † Maria Stokłosa z Leksandrowej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz † Kazimierz Moroński, którego pogrzeb odbędzie się w środę. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

Dodatkowe informacje