34 niedziela zwykła: Chrystusa Króla Wszechświata

 22-29 XI 2020 r.

 

Wprowadzenie do liturgii

 Przeżywamy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jezus chce królować w naszym życiu, aby nam pokazywać najlepszą drogę do królestwa niebieskiego.

          Dzisiejsza uroczystość jest także patronalnym świętem Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy za wszystko, co członkowie Akcji czynią na rzecz naszej parafii, a ministrantom, lektorom i kantorom za ich posługę przy ołtarzu.

      Również dziś przypada wspomnienie św. Cecylii. Niech wyprasza ona potrzebne łaski dla wszystkich troszczących się o śpiew liturgiczny: pana organisty, chóru Canon i scholi parafialnej.

 

Informacje duszpasterskie

 W nabożeństwach w kościele może uczestniczyć max 37 osób, a w Połomiu D. max 17 osób. Pamiętajmy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę oraz w dni powszednie o godz.17.00.

  1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 5 rodziny (900 zł.) i przelewem bankowym 3 Rodziny (600 zł.). Bóg zapłać.
  2. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych - przez cały miesiąc listopad: w środę, piątek i niedzielę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.
  4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, a następnie Msza św. w intencjach nowennowych.
  5. Czuwanie modlitewne ze św. O. Pio – w piątek o godz. 17.00.
  6. Parafia ogłasza konkurs artystyczny: malowanie bombek choinkowych pn. „ Wiśnicz, moja Mała Ojczyzna. 400 – lecie Parafii w Nowym Wiśniczu”. Prace należy składać do 12 XII w przedsionku zakrystii. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na Facebooku Parafii i Galerii „Stara Dzwonnica”.
  7. W „Gościu Niedzielnym” m.in.: - jak pobożnie przeżyć Mszę św. w telewizji; - czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć; - o szczepionkach na COVID-19. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. † Maria Korta z ul. Bocheńskiej; śp. † Franciszek Fortuna z Leksandrowej i śp. † Halina Michałek z ul. Konopnickiej. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  9. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.
Copyright by flankerds.com