Schola

NA SPOTKANIE Z MATKĄ JEZUSA I NASZĄ

W dniu 22 maja 2017 r. chętne dzieci i młodzież z Ogniska Misyjnego oraz z Dziewczęcej Służby Maryjnej pielgrzymowali na wyjątkowe spotkanie - spotkanie z Matką Bożą królującą na Jasnej Górze .Tam wzięłli  udział we Mszy Św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej i osobiście zawierzyli Maryi siebie i swoich bliskich. Z okazji 300-lecia Koronacji Matki Bożej złożyli  swoje zdjęcia wraz z darem duchowym,który jako "diament" zostanie włączony do „Żywej Korony Maryi” .  Po sytym i smacznym obiedzie w "Domu pielgrzyma"  wraz z Przewodnikiem  poznawali historię i zabytki Jasnej Góry. Zakupy pamiątek także się udały, a lody  - przy tak pięknej, słonecznej pogodzie - wyjątkowo smakowały. Na koniec wstąpiliśmy po wodę do cudownego źródełka, przy kościele św. Barbary.
Pielgrzymka ta, oprócz tego, że miała na celu pogłębienie więzi duchowej z Matką Bożą była także formą nagrody za  całoroczne zaangażowanie dzieci i młodzieży  w dzieło misyjne Kościoła. 

Dodatkowe informacje