2015 - Ferie zimowe 2015 ze Świetlicą Parafialną

Drugi dzień ferii upłynął pod znakiem sportu. O godz. 10.00 grupa prawie 70-ciu osób wyruszyła do Proszówek na basen i lodowisko. W ciągu dwóch godzin zabawy wszystkim dopisywały dobre humory.

Kolejny dzień to zwiedzanie zabytków naszego miasteczka. Po zamku oprowadzała nas pani Ola, która fantastycznie przybliżała nam jego historię. Gościliśmy także u pani Marii Serafińskiej – Domańskiej w Koryznówce. Zobaczyliśmy pamiątki po słynnym polskim malarzu Janie Matejce, ale także mogliśmy usłyszeć o jednym z żołnierzy wyklętych rotmistrzu Witoldzie Pileckim, który po ucieczce z obozu w Oświęcimiu ukrywał się u państwa Serafińskich. Mogliśmy również zobaczyć w Zakładzie Karnym ruiny kościoła pw. Chrystusa Zbawiciela, który kiedyś górował nam miastem.

Czwartek i tradycyjnie kino i McDonald’s. Blisko setka dzieci obejrzała film animowany „Pingwiny z Madagaskaru” i małym „co nie co” zakończyła kolejny dzień.

Piątek to dzień zajęć ceramicznych, które dzięki uprzejmości Dyrekcji Liceum Plastycznego poprowadzili w murach tej szkoły pani Barbara Trylińska i pan Henryk Kopańczyk. Dzieci wykonywały z gliny przepiękne prace, które po wypaleniu będzie można odebrać w świetlicy parafialnej. Druga grupa pod okiem byłego sędziego piłkarskiego pana Mieczysława Tworzydły rozegrała zawody na Sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu za co również gorąco dziękujemy Dyrekcji Szkoły. Spośród czterech pięcioosobowych drużyn systemem pucharowym wyłoniono drużynę zwycięską. A byli to:

Seweryn Bakalarz

Wiktoria Śleboda

Gabriela Hojmak

Filip Hyży

oraz ks. diakon Tomasz Rokosz

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym zajęcia podczas ferii mogły się odbyć.

Dodatkowe informacje