Uroczystość Świętego Szczepana 26 XII 2022 r.

1. Wyrażamy słowa wdzięczności za liczny udział w spowiedzi i komunii św. z racji Świąt i godne ich przeżywanie. Dziękujemy:
    – wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach roratnich, szczególnie dzieciom z lampionami;
    – za estetyczne przystrojenie kościoła i przygotowanie szopki: Panu Kościelnemu i osobom pomagającym: Mateuszowi Cholewie, Bartłomiejowi Rojkowi, Wojciechowi Panna; Patrykowi Kulasowi, Maciejowi Adamczykowi, Janowi i Krzysztofowi Filipkom, Maciejowi Janiczkowi, Janowi Kalinowskiemu; p. Magdalenie Dąbrowskiej i p. Lucynie Wójcik;
    – p. Annie Jędrzejek za troskę o czystość w kościele;
    – p. Organiście, p. Katarzynie Adamczyk, scholii i chórowi „Canon” za przygotowanie kolęd; aspirantom, lektorom, ministrantom i kantorom; DSM-owi; Ks. Andrzejowi i księżom Wikariuszom.
    – Serdeczne Bóg zapłać Paniom pracującym w kuchni w czasie spowiedzi parafialnej.
  2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 6 Rodzin = 1100 zł.; przelewem 6 Rodzin = 1050 zł. Bóg zapłać.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Jana, Apostoła i Ewangelistę. Podczas każdej mszy św. poświęcenie wina; w środę – św. Młodzianków Męczenników; w piątek – Świętą Rodzinę Jezusa, Maryi i Józefa; w sobotę – św. Sylwestra, papieża i zakończenie Starego Roku. Msze św. dziękczynno-przebłagalne o godz. 15.00 i 17.00, a w Połomiu D. o godz. 16.00.
  4. W przyszłą niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
  5. Nabożeństwo do św. O. Pio – w piątek o godz. 17.00.
  6. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00; róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  7. Zapraszamy do zwiedzenia ruchomej „Szopki” autorstwa p. Zbigniewa Wójcickiego – w „Starej Dzwonnicy” przy plebanii, dzisiaj po mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.
  8. Powracającym do domów gościom życzymy bezpiecznego powrotu i prosimy o rozwagę i zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach.
  9. Modlitwa do św. Michała Archanioła…..