V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

Wprowadzenie do liturgii

Od dzisiejszej niedzieli widzimy krzyże i obrazy zasłonięte na znak smutku i żałoby. Godzina Chrystusa jest już bliska. Bądźmy z Nim, kiedy będzie nas zbawiał podczas ofiary krzyża. Ofiary, która także uobecnia się w czasie każdej Mszy św.

Prośmy o dobre owoce rekolekcji św.: odnowienie i ożywienie wiary oraz wzajemnego dobra; o światło Ducha Św. dla O. Rekolekcjonisty i dla nas wszystkich.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę oraz w dni powszednie o godz.17.00.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę 7680 zł.; w kopertach 17 Rodzin (2600 zł.); 1 Rodzina 5000 euro;  przelewem 6 Rodzin (1300 zł.). Bóg zapłać.
  3. Płyta z pieśniami wielkopostnymi w wykonaniu naszego chóru „Canon” do nabycia w zakrystii, a także baranki wielkanocne.
  4. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, w Połomiu D. o godz. 10.00. Ofiary składane podczas Gorzki Żali są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego Grobu i Ciemnicy.
  5. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Program rekolekcji na poniedziałek i wtorek…
  6. We wtorek – zakończenie rekolekcji. Składka w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności dla O. Rekolekcjonisty za trud głoszenia słowa Bożego.
  7. Zachęcamy wszystkich, aby korzystać już ze spowiedzi św. w czasie nabożeństw i przystępować do Komunii Świętej, wypełniając w ten sposób przykazanie kościelne (okres Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej).
  8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45, a podczas mszy św. wieczornej Nabożeństwo do św. o. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. We czwartek (25 III) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.  Podczas każdej mszy św. będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Deklaracje można zabrać z ołtarza Serca Pana Jezusa i wypełnione przynieść na mszę św. w dniu 25 III.
  10. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym o 17.00.
  11. Przyszła niedziela – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej mszy św. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, jako jałmużna wielkopostna.
  12. Bezpłatna pomocwypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2020 – we czwartek o 16.00 na plebanii.
  13. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek (26 III) po Mszy wieczornej w domu parafialnym.
  14. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII w przyszłą niedziele po wieczornej Mszy świętej.
  15. Galeria „Stara Dzwonnica” działająca przy naszej Parafii organizuje konkurs historyczny pod nazwą: „Na szxlakach kapliczek i krzyży przydrożnych w parafii Nowy Wiśnicz”. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
  16. Organizowana jest zbiórka żywności dla potrzebujących z naszej parafii w sklepach: „SPAR”, „Groszek”, „Delikatesy Centrum”, „Lewiatan” oraz „ Delikatesy Centrum” w Połomiu Dużym. Do specjalnie oznakowanych kartonów możemy składać trwałe produkty żywnościowe: mąkę, makaron, cukier, olej, konserwy itp.
  17. W „GN” m.in: – piąta część rekolekcji wielkopostnych; – czternaście spojrzeń na drogę krzyżową. Jest także specjalne wydanie „Gościa Extra” w całości poświęcone św. Józefowi (9 zł.) oraz MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  18. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp.: † Elżbieta Łacna z Leksandrowej i † Stanisława Mazanek z Olchawy.  Polecajmy je Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
  19.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….