VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa 28.03.2021

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiaj przeplata się radość z uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy z opisem Jego męki i śmierci. Naszym królem jest Jezus, co wyznajemy śpiewem trzymając w rękach palmy. Bądźmy przy Jezusie w chwilach chwały, ale i cierpienia.

Ofiary składane dziś na tacę, jako jałmużna wielkopostna, są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Informacje duszpasterskie

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego…
  2. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. W kontekście zaostrzenia restrykcji związanych z pandemią COVID-19 prosimy parafian, aby podejmując decyzję o uczestnictwie w Mszy św. w kościele w Niedzielę Palmową i nabożeństwach Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy wzięli pod uwagę, że może się to wiązać z pozostawaniem na zewnątrz kościoła, z powodu nałożonych limitów osób, które mogą być w kościele. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła przez całą niedzielę oraz w dni powszednie o godz.18.00.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 1 Rodzina (100 zł.);  przelewem 3 Rodziny (900 zł.). Bóg zapłać.
  4. W związku ze zmianą czasu na letni – od jutra następuje także zmiana godziny wieczornych mszy św., które będą o godz. 18.00. Kancelaria popołudniu czynna od godz. 17.00 do 18.00.
  5. Spowiedź wielkanocna – w Wielki Poniedziałek (29 III) od 8.30 – 10.00; 10.30 – 12.00; 14.30 – 16.00; 16.30-18.00. W Połomiu D. od 16.30 do 17.30. Prosimy o dostosowanie się do wszelkich wymogów sanitarnych. Wejście do kościoła tylko drzwiami bocznymi. Po spowiedzi Komunia św. będzie udzielana w Kaplicy Miłosierdzia. I wyjście drzwiami przy zakrystii. 2 księży będzie także spowiadać w auli domu parafialnego.
  6. Do chorych, których odwiedzamy w I soboty i z racji świąt – udamy się w czwartek od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie wszystkich chorych (także z I sobót) w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. Porządek nabożeństw Wielkiego Tygodnia:

WIELKI CZWARTEK – Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja w ciszy do 22.00.

WIELKI PIĄTEK – Dzień rozmyślania Męki Pańskiej i adoracja Krzyża. Obowiązuje post ścisły i abstynencja. Droga krzyżowa: dla dorosłych o godz. 8.00; dla dzieci i młodzieży – o godz. 10.00. W Połomiu Dużym Droga krzyżowa o 17.30.

O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, a po niej Gorzkie Żale. Adoracja w ciszy do 24.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na sanktuaria w Ziemi Świętej. Komunię św. mogą przyjąć tylko ci, którzy uczestniczą w Liturgii Męki Pańskiej (nie wolno rozdawać jej nawet przy okazji nabożeństwa drogi krzyżowej). Ponieważ w tym roku przypada wtedy pierwszy piątek miesiąca, przypominamy, że osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu.

WIELKA SOBOTA. Dzień adoracji Pana Jezusa w grobie.

Poświęcenie pokarmów będzie się odbywać na zewnątrz budynków. W tym przypadku nie obowiązuje limit uczestników zgromadzenia, a jedynie przepisy dotyczące zachowania dystansu oraz zasłaniania ust i nosa. Łomna i Połom Duży – o godz. 10.00. Kopaliny – o godz. 11.00; przy naszym kościele od 10.00 do 14.00 co pół godziny na placu.

W czasie święcenia pokarmów składamy dary dla potrzebujących w naszej parafii. Do piątku możemy także składać produkty żywnościowe w sklepach. Wszystkim darczyńcom składamy gorące Bóg zapłać. Potrzebujących z naszej parafii zapraszamy po odbiór żywnościw sobotę od godz. 12.00 do 14.30 przy świetlicy parafialnej.

Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00. Prosimy przynieść świece – paschaliki /z osłonkami/. Straż Pożarną prosimy o pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim.

Uroczysta procesja rezurekcyjna odbędzie się w Wielkanoc /Niedziela/ o godz. 6.00, a po niej bezpośrednio msza św.

1.  Galeria „Stara Dzwonnica” działająca przy naszej Parafii organizuje konkurs historyczny pod nazwą: „Na szlakach kapliczek i krzyży przydrożnych w parafii Nowy Wiśnicz”. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
  2. Burmistrz Nowego Wiśnicza informuje mieszkańców Leksandrowej o wyborach osoby pełniącej funkcję sołtysa do czasu wyboru nowego sołtysa. Wybory te odbędą się w przyszłą niedzielę (11 IV) od 10.00 do 13.00 w świetlicy wiejskiej w Leksandrowej. Na głosowanie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty.
  3. W „GN” m.in: – szósta część rekolekcji wielkopostnych; – o sensie bólu i cierpienia w życiu człowieka; – tajemnice poszczególnych dni Triduum Paschalnego. Jest także specjalne wydanie „Gościa Extra” w całości poświęcone św. Józefowi oraz MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  4. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….