VIII Rodzinny Festyn Parafialny

Dekanalny Turniej Piłki Nożnej LSO

Dnia 25 maja 2019 r. odbył się w Rajbrocie Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów. Z naszej Parafii w rozgrywkach wzięła udział drużyna w składzie: Anioł Karol, Bakalarz Karol, Faber Krzysztof, Grabarz Hubert, Klimek Aleks, Kowaliński Tomasz, Mikulski Gabriel, Turmiński Jakub.

Nasza drużyna była bezkonkurencyjna zdobywając I miejsce w turnieju.

Chłopcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych piłkarskich rozgrywkach LSO.

Czytaj więcej...

Wystawa malarstwa Teresy Mrugacz- 2019

       W Galerii" Stara Dzwonnica" przy kościele parafialnym w Nowym Wiśniczu 5 maja 2019 roku odbył się wernisaż wystawy malarstwa p. Teresy Mrugacz. Przybyłych licznie uczestników wernisażu powitał proboszcz wiśnickiej parafii ks. Krzysztof Wąchała, który we wprowadzeniu nawiązał do historii dzwonnicy, która od 2000 roku pełni funkcję galerii sztuki.

Czytaj więcej...

"Z muzyką po Europie"

W ostatni dzień kwietnia chór Królewskie Słowiki, chór Canon i Wiśnicki Kwartet Smyczkowy wyruszyli w tourne po Europie, a konkretnie po słonecznej Italii.

Najpierw zatrzymaliśmy się nad morzem Adriatyckim, gdzie mogliśmy wypocząć na pięknej plaży. Następnie zwiedziliśmy Wenecję i Weronę. Śpiewaliśmy w Lido di Jesolo oraz na Placu św. Marka w Wenecji. Wszędzie wzbudzaliśmy ogromne zainteresowanie oraz uznanie. Największe wrażenia i emocje podczas tej podróży doznaliśmy w Piuro – gminie położonej w Alpach Włoskich, z której pochodził architekt i budowniczy wiśnickiego zamku, ratusza, kościoła Karmelitów Bosych – Maciej Trapola. Piurejczycy przyjęli nas bardzo serdecznie i ciepło. Zwiedziliśmy ich piękne zabytki, odwiedziliśmy miejsce, w którym stał dom rodzinny Macieja Trapoli, kosztowaliśmy tradycyjnych potraw włoskich, poznaliśmy wspaniałych ludzi. Najważniejszym punktem pobytu był koncert w jednym z kościołów, podczas którego wystąpiły obydwa chóry i kwartet oraz zaprzyjaźniony chór Eco del Mera. Na zakończenie koncertu wraz z włoskimi przyjaciółmi zaśpiewaliśmy Czarną Madonnę – pieśń bardzo popularną w tamtym regionie. Było to niezwykle wzruszające przeżycie dla dzieci, młodzieży i dorosłych biorących udział w koncercie. Warto dodać, że słuchacze nagrodzili nas gromkimi owacjami. Podobnie było po mszy niedzielnej, podczas której również śpiewaliśmy.

Czytaj więcej...

V Turniej piłki halowej o Puchar Prezesa AK

W sobotę 27 kwietnia 2019 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu został rozegrany V Turniej piłki nożnej halowej o Puchar Prezesa Akcji Katolickiej, działającej przy naszej Parafii. W turnieju wzięły udział cztery 5-osobowe drużyny chłopców z klas III-IV. Łącznie rozegrano 6 spotkań.

Czytaj więcej...

Dary dla Polaków we Lwowie

W czasie Wielkiego Postu w naszej parafii odbyła się zbiórka środków czystości i higieny oraz leków i sprzętu rehabilitacyjnego - dla Polaków we Lwowie. W ubiegłą sobotę (4 maja) wszystkie dary zostały przekazane koordynatorą całego przedsięwzięcia. Wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...

Diecezjalne Święto Caritas

Podczas diecezjalnych obchodów święta Caritas, które odbyły się w sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach w dniu 4 maja 2019 r. wolontariuszka naszej „Caritas parafialnej” p. Wanda Wierzbowska została wyróżniona listem gratulacyjnym przez ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża oraz statuetką „Misericors”.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje