Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy w związku z sezonem grzewczym

        Sezon zimowy niesie ze sobą zagrożenia związane z ogrzewaniem mieszkań – pożary i zaczadzenia. Krajowa Izba Kominiarzy popiera kampanię prewencyjną CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Państwową Straż Pożarną.

        Kominy: instalację dymową, spalinową oraz wentylacyjną należy poddawać okresowej kontroli, oraz czyszczeniu przez uprawnionego kominiarza. Profesjonalna kontrola kominiarska to nie tylko formalność, lecz główna zasada bezpieczeństwa, zapobiega zaczadzeniom, pożarom, spełniając jed6n z podstawowych warunków ubezpieczenia domu.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka do Ziemii Świętej: 13 - 22 IV 2018 r.

Organizujemy Pielgrzymkę "Śladami Jezusa" do Ziemi Świętej

w dniach 13 – 22 IV 2018 r.

Koszt: 560 $ + 1950 zł.

Zapisy do 15 XI 2017 r. w kancelarii parafialnej w Nowym Wiśniczu,w zakrystii lub u ks. Proboszcza

Zostało jeszcze kilka miejsc wolnych

                            

Hajfa – Góra Karmel – Kafarnaum – Góra Tabor – Morze Martwe – Betania – Betlejem – Jerozolima – Góra Syjon – Ain Karen

                                                    Program PIELGRZYMKI

Dzień 1: Zbiórka w terminalu MDL Warszawa Okęcie trzy godziny przed odlotem. Wylot z Warszawy do Tel Avivu  

Dzień 2: Przylot do Tel Avivu w godzinach porannych i przejazd autokarem do Hajfy – klasztor karmelitański na Górze Karmel. Msza św. w Stella Maris. Wyjazd na Górę Tabor. Przejazd do hotelu w okolicach Jeziora Galilejskiego na zakwaterowanie i odpoczynek do 15.30. Następnie przejazd do Nazaretu: zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, kościoła św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Czytaj więcej...

Festyn Parafialny 2017 - Program

Dzieci Boże na motorze

"Radość dzielona podwójną radością!" - to powiedzenie, może być doskonałym komentarzem do wizyty naszych motocyklistóww Domu Pomocy Społecznej Sióstr Służebniczek w Brzesku z okazji Dnia Dziecka. Wyrazem wdzięczności i satysfakcją dla wszystkich bajkerów pozostanie uśmiech dzieci i młodzieży z DPS. Za poświęcony czas, obecność i odrobinę radości w taki dzień - Bóg zapłać!

Dekanalne Czuwanie Młodzieży w Nowym Wiśniczu

Ojciec święty Franciszek na początku miesiąca 3 maja podczas audiencji wskazał na Maryję - naszą Królowa. Przypomniał, abyśmy z miłością i z uwagą słuchali wskazań naszej Królowej. "W waszych codziennych wyborach podążajcie drogą porozumienia i wzajemnej życzliwości. Podejmujcie ważne decyzje poszukując prawdy, wspólnego dobra i pokoju." - prosił Franciszek.Wraz z młodzieżą z naszego dekanatu uwielbialiśmy Pana Jezusa podczas adoracji i koncertu zespołu "Wzgórze Syjon" 19 maja 2017 R.
 
Zdjęcia, dzięki uprzejmości Parafii w Rajbrocie możemy zobaczyć tutaj: Czuwanie dla Młodzieży oraz możemy zobaczyć je również na stronie Gościa Niedzielnego: Majówka w Nowym Wiśniczu

Triduum Paschalne 2017

2017 Wielki Czwartek

W czasie Ostatniej Wieczerzy Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament jako Ofiarę i Komunię. Odprawił na oczach Apostołów pierwszą Mszę świętą i rozdał im eucharystyczny Chleb jako Komunię świętą. Po raz pierwszy Apostołowie usłyszeli wtedy: "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje. (...) Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. (...) To czyńcie na moją pamiątkę". Wielki Czwartek to dzień pierwszej Komunii świętej Apostołów. Na tę pamiątkę kapłan odprawia Mszę świętą w kolorze białym, radosnym.

Czytaj więcej...

2017 Misterium "Kielich Goryczy"

Młodzież z naszej parafii wraz z Chórem Canon zorganizowała widowisko duchowe o Męce Pana Jezusa pod tytułem „Kielich Goryczy”. Treść scenariusza została oparta w pełni na ewangelicznym przekazie. W fabule główną uwagę poświęcono emocjom Jezusa – autor stara się przekazać co mógł przeżywać Jezus modląc się w ogrodzie oliwnym oczekując na swojego zdrajcę oraz wtedy, gdy niósł na ramionach krzyż w drodze na Golgotę. Poza spotkaniami znanymi z drogi krzyżowej, autor ukazuje również momenty, w których Jezus musi zmierzyć się z samotnością oraz szatanem.

Podążając drogą krzyżową Jezus napotyka osoby, którym okazał miłość – Maria Magdalena, Nikodem, córka Jaira. Spotkania te są niezwykle emocjonalne i refleksyjne. Piosenki przygotowane specjalnie na potrzeby tego scenariusza potęgują jeszcze to wrażenie i uzupełniają jego treść.

Przedstawienie przygotowane na podstawie scenariusza „Kielich Goryczy” wpisuje się doskonale w nastrój Wielkiego Postu. Aktorzy i widzowie, biorący udział w przedstawieniu z pewnością podeszli do Męki Pańskiej i jej znaczenia dla nas – chrześcijan - z głęboką refleksją.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje