Diecezjalne święto Rodziny Stary Sącz, 16 czerwca 2013r.

                 W  14. rocznicę pobytu Ojca św. Bł. Jana Pawła II w Starym Sączu i kanonizacji Św. Kingi, przy Ołtarzu Papieskim odbyły się uroczyste obchody Diecezjalnego Święta Rodziny. Świętowanie rozpoczęła Msza św., której przewodniczył bp Tadeusz Pikus z Archidiecezji Warszawskiej. Eucharystię koncelebrowali Biskup Tarnowski  Andrzej Jeż, Bp Wiesław Lechowicz oraz blisko 100 księży z całej diecezji.

                 Bp Pikus w swojej homilii mówił o kondycji wiary w Europie. Dawniej chrzciło się nawróconych, dziś trzeba nawracać ochrzczonych.

 

Dzisiejsza sytuacja, z biblijnego punktu widzenia, przypomina Sodomę i Gomorę, gdzie milknie sumienie i gubi się rozsądek - powiedział bp Pikus, komentując działania zagrażające rodzinie. Drogą do jej odnowy jest m.in. działalność ruchów i stowarzyszeń katolickich, które skupiają rodziny i stoją na jej straży. Nieodzowne jest w tym osobiste staranie o świętość, która stawia tamę złu.

                 Członkowie Akcji Katolickiej uczestniczyli w procesji z darami, ofiarując szaty liturgiczne. Wystawiono poczet sztandarowy Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej i poczty oddziałów parafialnych AK.

Na zakończenie Eucharystii Bp Andrzej Jeż uhonorował diecezjalnym medalem „Dei  Regno Servire” rodziny wyróżniające się przeżywaniem swego małżeństwa oraz rodzicielstwa, a także aktywnym uczestnictwem w życiu religijnym i społecznym swych wspólnot parafialnych i lokalnych.

We mszy św. oraz festynie wzięli udział także przedstawiciele Akcji Katolickiej z naszej parafii wraz z rodzinami.

 

 

 

Dodatkowe informacje