Przyjęcie Dziewcząt do wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej

       W Niedzielę (8 grudnia) w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP sześć Dziewcząt zostało przyjętych do wspólnoty Dziewczęcej Służby Maryjnej (DSM). Obrzędu tego dokonał Ks. Proboszcz Krzysztof Wąchała podczas Mszy Świętej o godz. 11.00.

Dziewczęta te przez kilka miesięcy przychodziły co tydzień na spotkania, modliły się i przygotowywały się do tej Uroczystości. Podczas obrzędu przyjęcia Dziewczęta otrzymały Cudowny Medalik Maryi Niepokalanej, aby ciągle pamiętały, że należą do Maryi jako Jej dzieci. Dziewczęta zobowiązały się również do pewnych obowiązków:

  • Będą przychodzić co tydzień na spotkania;
  • Będą stale pamiętać o zadaniach Dziecka Bożego;
  • Będą codziennie przy pacierzu  porannym odmawiać modlitwę: „O Pani moja, o Matko moja, cała się Tobie oddaję, ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, serce moje i całą siebie. Gdy przeto Twoją jestem, o dobra Matko, broń mnie i strzeż jako dziecka i własności Twojej. Amen”.

            Serdecznie zapraszamy i zachęcamy kolejne Dziewczynki do wstąpienia w grupę DSMu. Spotkania odbywają się w soboty o godz. 11.00 w Domu parafialnym.  W każdą Pierwszą Sobotę miesiąca Dziewczęta czynnie angażują się w przygotowanie Liturgii Mszy Świętej. Opiekunem tej grupy jest Ks. Bogusław.

 

Dodatkowe informacje