Oaza Parafialna 2016

Tegoroczna Oaza w naszej parafii odbyła się w Ośrodku SKS „Sokolica” w Krościenku nad Dunajcem, i trwała od 1 do 8 lipca 2016 roku. W tym roku, Jubileuszu Chrztu naszej Ojczyzny, przyświecał nam wyjątkowy temat: „Przez Chrzest stajemy się Dziećmi Bożymi”. Oaza była formą rekolekcji przeżyciowych, w których centrum każdego dnia stanowiła Eucharystia przeżywana we wspólnocie uczestników Oazy. Głównym celem podejmowanych przez nas działań było pogłębienie życia duchowego uczestników i animatorów połączone z wypoczynkiem w górach oraz atrakcyjnych miejscach turystycznych. Była to okazja do zawężenia relacji przyjacielskich, integracji dzieci i młodzieży z naszej parafii oraz stworzenie warunków służących rozwojowi umiejętności współdziałania w małej grupie. Każdego dnia uczestnicy przeżywali jedną z tajemnic Różańca Świętego oraz poznawali jakąś prawdę wiary.

Dzień rozpoczynaliśmy o godz. 7.00, a kończyliśmy wedle zasady Silentium Sacrum o godz. 22.00. Ramowy plan wyglądał następująco:

7.00 Pobudka, toaleta poranna
7.30 Modlitwy poranne
8.00 Śniadanie
9.00 Spotkanie formacyjne w grupach
10.00 Nauka śpiewu piosenek religijnych i pieśni kościelnych
11.00 Eucharystia
12.30 Obiad
14.00 Wyprawa turystyczna
18.00 Kolacja
19.30 Pogodny wieczór, czyli gry i zabawy integracyjne
21.00 Modlitwy wieczorne i toaleta wieczorna
22.00 Cisza nocna

Kadrą wychowawczą, której dowodziła Siostra Urszula, stanowiły Panie nauczycielki z długoletnim doświadczeniem pracy w naszej szkole: Pani mgr Małgorzata Wiśniewska-Rogala, Pani mgr Maria Stabrawa i Pani mgr Małgorzata Korta.

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy modlitewnie i finansowo wspierali dzieło naszej Oazy; Pani Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz, Caritas diecezji tarnowskiej i wszystkim indywidualnym sponsorom. Dziękujemy Siostrze Urszuli, Wychowawcom, alumnom WSD w Tarnowie i Animatorom, którzy w ramach wolontariatu podjęli tę niełatwą służbę! Dziękujemy także samym uczestnikom, którzy postanowili pobożnie, radośnie i odpowiedzialnie spędzić swoje wakacje!