Aspirant to nie tylko służbowy stopień w Policji!

Jak się z pewnością wszyscy domyślamy, służba przy ołtarzu od początku istnienia Kościoła miała niebagatelne znaczenie. Od początku ma też określone w hierarchii Liturgicznej Służby Ołtarza stopnie i etapy przygotowania. Dobrze o tym wie 22 chłopców z naszej parafii i ich rodziny. To właśnie ci bracia zajęli centralne miejsce w prezbiterium, wokół Pana Jezusa i kapłana sprawującego niedzielną Ofiarę (11 XII) podczas uroczystej mszy św. o godz. 11.00 ...po raz pierwszy w białych komżach. W ten sposób z odwagą rozpoczęli swoją przygodę w służbie Bogu - otrzymując stopień Aspiranta!, by realizować pierwszy etap Liturgicznej Służby Ołtarza. Do dziś tytułem "Aspirancie" możemy zwracać się do następujących braci przygotowujących się do posługi Ministranta:
Anioł Krzysztof, Bereta Jakub, Bereta Maciej, Bienias Dawid, Czuban Cezary, Drabik Bartłomiej, Filipek Jan, Gawąd Szymon, Górecki Michał, Grabarz Hubert, Janiczek Maciej, Kalinowski Antoni, Klimek Maksymilian, Kowaliński Tomasz, Liszka Kamil, Możdżeń Filip, Możdżeń Kamil, Nowak Jakub, Ptaszek Leon, Trzaska Dawid, Tworzydło Piotr, Wzorek Michał.

 

 

Dodatkowe informacje