Spektakl w Połomiu Dużym: "Św. Brat Albert - człowiek dobry jak chleb".

Dobrzy jak chleb /tekst i zdjęcia: ks. Zbigniew Wielgosz- Gość niedzielny/

 Mieszkańcy Połomia Dużego naśladują swojego patrona - św. Brata Alberta.

Niespełna rok temu mieszkańcy Połomia Dużego świętowali poświęcenie kaplicy pw. św. Brata Alberta.

W roku, któremu patronuje krakowski Biedaczyna, postanowili przygotować przedstawienie ukazujące postać patrona.

– Impulsem przygotowania spektaklu było ubiegłoroczne poświęcenie kaplicy, ale i obecny rok, który przeżywamy. Do pracy nad przedstawieniem zachęcił nas również opiekun naszej kaplicy ks. Paweł Broński – mówi Marcin Daniec, wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Połomia Dużego.  

 

W spektaklu „Albert – człowiek dobry jak chleb” zagrali członkowie stowarzyszenia, sympatycy i mieszkańcy wsi.

– Wzorowaliśmy się na tekście „Brat naszego Boga” Karola Wojtyły, stamtąd zaczerpnęliśmy główne motywy, a resztę dopisaliśmy sami – dodaje pan Marcin.

Spektakl został bardzo dobrze odebrany przez publiczność. – Szkoda, żeby tak piękne przedstawienie widział tylko Połom Duży. Czekamy na nie w Nowym Wiśniczu – mówi pani Krystyna. – Wielka sztuka na małej scenie – podsumowuje ks. Paweł Broński.

Przedstawienie zostało przygotowana także z myślą o niesieniu konkretnej pomocy potrzebującym.

– Chcemy wesprzeć leczenie chorej pani Agnieszki. Św. Brat Albert mówił, że ten będzie dobry, kto chce być dobry. Mamy nadzieję, że to pragnienie przełoży się na konkretny przykład w naszym życiu – mówi wiceprezes stowarzyszenia.

Z okazji Roku św. Brata Alberta stowarzyszenie przeprowadzi także konkurs plastyczny. A TUTAJ przypominamy uroczystość poświęcenia kaplicy pw. św. Brata Alberta w Połomiu Dużym.

Zdjęcia ze spektaklu

Dodatkowe informacje