Pielgrzymka do Ziemii Świętej: 13 - 22 IV 2018 r.

Organizujemy Pielgrzymkę "Śladami Jezusa" do Ziemi Świętej

w dniach 13 – 22 IV 2018 r.

Koszt: 560 $ + 1950 zł.

Zapisy do 15 XI 2017 r. w kancelarii parafialnej w Nowym Wiśniczu,w zakrystii lub u ks. Proboszcza

Zostało jeszcze kilka miejsc wolnych

                            

Hajfa – Góra Karmel – Kafarnaum – Góra Tabor – Morze Martwe – Betania – Betlejem – Jerozolima – Góra Syjon – Ain Karen

                                                    Program PIELGRZYMKI

Dzień 1: Zbiórka w terminalu MDL Warszawa Okęcie trzy godziny przed odlotem. Wylot z Warszawy do Tel Avivu  

Dzień 2: Przylot do Tel Avivu w godzinach porannych i przejazd autokarem do Hajfy – klasztor karmelitański na Górze Karmel. Msza św. w Stella Maris. Wyjazd na Górę Tabor. Przejazd do hotelu w okolicach Jeziora Galilejskiego na zakwaterowanie i odpoczynek do 15.30. Następnie przejazd do Nazaretu: zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, kościoła św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3: Po śniadaniu wyjazd wcześnie rano do Cezarei Filipowej (Banias). Zwiedzanie starożytnych sanktuariów pogańskich i miejsca wyznania Piotra, źródła Jordanu i wodospad. Powrót nad Jezioro Genezaret. Około południa rejs łodzią, obiad – ryba św. Piotra (opcjonalnie). Sanktuaria nad Jeziorem Genezaret: Tabgha – miejsce cudu rozmnożenia chleba i ryb, Tabgha – Kościół Prymatu Piotra, Góra Błogosławieństw i Kafarnaum. Msza św. w jednym z kościołów. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 4: Śniadanie. Sanktuaria nad Jeziorem Galilejskim – kontynuacja. Msza św. w jednym z kościołów, Kana Galilejska i wyjazd w kierunku Jerozolimy. W porze obiadowej jesteśmy w Jerycho, krótki postój nad Morzem Martwym z możliwością kąpieli. Następnie udamy się do Betanii (do sanktuarium udamy się wszyscy, natomiast do grobu Łazarza w zależności od kondycji i wieku uczestników, tam są dość strome schody). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5: Śniadanie. Cały dzień w Betlejem: rano msza św. w grotach, nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa, wizyta w Karmelu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6: Po śniadaniu Jerozolima – Sanktuaria Góry Oliwnej i Getsemani: Góra Oliwna – nawiedzenie Kościoła Pater Noster, Kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą, Ogrodu Getsemani – Bazyliki Agonii Pana Jezusa, Kościoła Grobu NMP. Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Pańskiego, czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 7: Po śniadaniu – Jerozolima: Ściana Płaczu, Widok na Wzgórze Świątyni, Bazylika św. Anny, Sanktuaria Syjonu chrześcijańskiego – Wieczernik i Bazylika Zaśnięcia NMP, Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8: Po śniadaniu krótka wizyta w Yad Vashem – Muzeum Holokaustu, Ain Karem – Bazylika św. Jana Chrzciciela, Sanktuarium Nawiedzenia; Jerozolima Zachodnia: wzgórze Herzla, Wielka Menora; przejazd na Stare Miasto – po południu czas wolny na pożegnanie z Jerozolimą. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 9: W nocy wyjazd na lotnisko Tel Avivu. Przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:

bilety lotnicze

śniadania i obiadokolacje

noclegi w hotelach 3*; pokoje 2-3 osobowe z łazienką

przejazd klimatyzowanym autokarem

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim

wyjazd taksówką na Górę Tabor

opieka licencjonowanego przewodnika; codzienna msza św.; opieka duchowa kapłana na całej trasie,

ubezpieczenie NNW i KL, chorób przewlekłych i bagażu; system Tour Guide

Cena nie obejmuje:

napiwków dla obsługi hotelowej oraz przewodników miejscowych (50 USD)

dopłaty do pokoju 1-osobowego (190 USD)

napojów do obiadokolacji

dojazdu na lotnisko Warszawa Okęcie

Ważne informacje:

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od miejscowych uwarunkowań: świąt żydowskich, pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów.

Koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw oraz niestabilną sytuację polityczną.

Paszport musi mieć datę ważności 6 miesięcy od dnia powrotu z Izraela.

 

Dodatkowe informacje