XVI niedziela zwykła 17 VII 2022 r.

1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele.
  2. Modlitwa o łaski przez wstawiennictwo św. Zygmunta Sz. Felińskiego – dziś o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Centralna uroczystość w następną niedzielę o godz. 11.00. Nasza parafia zaproszona jest, by pielgrzymować do Lipnicy we środę na Mszę św. o godz. 19.00. Wyjście pieszej pielgrzymki do Lipnicy o godz. 16.00 z naszego kościoła. Zapraszamy zwłaszcza młodzież do udziału w pieszej pielgrzymce. Szczegółowy program odpustu jest umieszczony na plakatach.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Szymona z Lipnicy; w piątek – św. Marię Magdalenę; w sobotę – św. Brygidę.
  6. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. Jest także wakacyjny numer „Małego Gościa”, „Promyczka Dobra”, „Małego Promyczka” i „Miłujcie się”.
  7. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…