XVI Niedziela zwykła 18.07.2021

Wprowadzenie do liturgii

Jezus litował się nad ludźmi, którzy byli jak owce niemające pasterza. Dzisiaj gromadzi nas w tej wspólnocie wiary, aby pouczyć o tym, iż – jak to usłyszymy w liturgii słowa – to On „jest naszym pokojem”. Otwórzmy, zatem nasze serca na działanie Jego pokoju w nas.  

Składka na tacę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

Informacje duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty, szczególnie do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy jednak o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Msze św. z naszego kościoła są transmitowane w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
 2. Dziś centralna uroczystość odpustowa ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – św. Marię Magdalenę; w piątek – św. Brygidę; w sobotę – św. Kingę, patronkę diecezji.
 4. W przyszła niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Wspominając Patrona kierowców zwracamy się z apelem o rozważną i bezpieczną jazdę, a ofiarami do puszek w tym dniu będziemy mogli wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji św. Krzysztof 2021: „jeden grosz za jeden kilometr” prowadzonej przez MIVA Polska. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, wśród nich Ks. Proboszczowi i Panu Organiście składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów. Msza św. w intencji ks. Proboszcza z okazji imienin w niedzielę o godz. 11.00.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Zapisy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę u przewodnika w parafii św. Mikołaja w Bochni. Spotkanie przed pielgrzymkowe w niedzielę 8 sierpnia w Bazylice podczas mszy św. o godz. 14.30, a potem w salce.
 7. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – jaka jest prawda o losach indiańskich dzieci ze szkół prowadzonych m.in. przez misjonarzy; – o słynnej włocławskiej tamie, gdzie został zamordowany bł. ks. Jerzy Popiełuszko; – o tajemnicy nieśmiertelności, czyli jak radzić sobie ze starzeniem się. Jest także wakacyjny numer „Małego Gościa”, „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
 8. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Wojciech Cholewa z Kopalin, † Adam Smolik z Leksandrowej, † Paulina Twardosz ze Starego Wiśnicza i
  † Beata Sosnowska z Połomia Dużego. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu a nasz Panie…”
 9.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…