XXV Niedziela Zwykła 18 IX 2022 r.

Informacje duszpasterskie

1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na remont organów: na tacę = 11 780 zł.; w kopertach 17 rodzin = 2600 zł.; przelewem bankowym 7 rodzin = 900 zł. Bóg zapłać.
  2. Uczniów kl. 8. przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na msze św. – dziś /18 IX/ o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy; w środę – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w piątek – św. o. Pio z Pietrelciny; w przyszłą niedzielę – Dzień Modlitw o Trzeźwość.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, o 18.00 msza św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Spotkanie Akcji Katolickiej i chętnych pragnących się włączyć w jej działalność – w środę na plebani po mszy św. wieczornej.
  6. Kręgi Domowego Kościoła i Szkolne Koło Caritas organizują kiermasz ciast i domowych wypieków – w przyszłą niedzielę (25 IX) na placu kościelnym. Dochód będzie przeznaczony na operację 6-letniej naszej parafianki.
  7. Koncert Chóru „Canon”, podczas którego, będą zaprezentowane utwory z występu w Pradze – w przyszłą niedzielę /25 IX/ o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  8. Sołtys Leksandrowej zaprasza w niedzielę 25.09 na zebranie wiejskie w świetlicy o godz.18.00.
  9. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są do nabycia w zakrystii /30 zł/.
  10. Zapraszamy na kolejną edycję ALPHY w naszej Parafii. Jest to seria spotkań przy kolacji i filmie, podczas których rozmawiamy o najważniejszych pytaniach dot. wiary. ALPHA rozpocznie się w przyszły poniedziałek (26 IX) o godz. 19.00. Będzie zapewniona opieka dla dzieci. Informacje o zapisach znajdują się na ulotkach, plakatach oraz na facebookowych stronach Parafii i ALPHA w Wiśniczu. Serdecznie zapraszamy.
  11. Kurs MARIA MAGDALENA, czyli weekendowe rekolekcje dla kobiet w każdym wieku i powołaniu, aby odkrywać swoje duchowe piękno w relacji z P. Bogiem – w parafii św. Mikołaja w Bochni w dniach 23 – 25 IX br. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej: www.semeia.pl.
  12. Wystawa malarstwa Jolanty Hałas pt.: „Synteza natury” – w sobotę (24 IX) w Starej dzwonnicy o godz. 16.00.
  13. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o królowej Elżbiecie II – dlaczego jej śmierć wywołała aż tak wielkie poruszenie; – jako dodatek kolejna płyta z serii Biblia Audio. Jest również „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  14. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …