XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021

Informacje duszpasterskie

1. Dziękujemy p. Markowi Kędziorka za wygłoszone świadectwo o bł. ks. Jerzym Popiełuszko. Zachęcamy do obejrzenia na placu kościelnym okolicznościowej wystawy o bł. kapłanie. Można również nabyć płyty z oryginalnym nagraniem kazań ks. Popiełuszki.
  2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze Święte transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę = 10 830 zł.; w kopertach 14 rodzin = 2850 zł.; przelewem bankowym 8 rodzin = 1400 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu rozpoczniemy prace przy wymianie rynien na domu parafialnym, a w następnym kolejny etap wzmocnienia fundamentów kościoła metodą pali niskociśnieniowych.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy; we wtorek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w czwartek – św. o. Pio z Pietrelciny; w przyszłą niedzielę – Dzień Modlitw o Trzeźwość.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W czwartek (ze względu na wspomnienie) o 18.00 msza św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Spotkanie dla chłopców z kl. III oraz wszystkich, którzy pragną być ministrantami – w sobotę o 9.30 na plebanii.
  7. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na specjalne atrakcje, m.in. dmuchane zjeżdżalnie – w przyszłą niedzielę. Otwarcie strefy zabaw o godz. 14.30 na parkingu za plebanią.
  8. Do środy trwa Odpust w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły na plakacie.
  9. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są do nabycia w zakrystii /25 zł/.
  10. Zebranie mieszkańców Leksandrowej – dzisiaj w świetlicy wiejskiej o godz. 16.00.
  11. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette i bardzo mocne świadectwo więzionego przez komunistów kard. Van Thuana. Jest też „Gość extra” w całości poświęcony osobie kard. Stefana Wyszyńskiego i Matce Elżbiecie Róży Czackiej w cenie 10 zł oraz „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  12. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …