XXVIII Niedziela Zwykła 9 X 2022 r.

Informacje duszpasterskie

1. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu na remont organów: w kopertach 2 rodziny = 350 zł.; przelewem bankowym 10 rodzin = 1800 zł. Bóg zapłać.
  2. Do dzisiaj można zgłaszać w formie pisemnej kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej składając kartkę do puszki na ołtarzu Serca Pana Jezusa. Kandydatami do Rady winni być pełnoletni katolicy, którzy czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty parafialnej i są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o godz. 17.00; a w niedziele po mszy św. wieczornej.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego; w sobotę – św. Teresę od Jezusa.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 połączona z modlitwą różańcową. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz dzieci, młodzież i rodziców na modlitwę w intencji nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego.
  7. Spotkanie rodziców dzieci kl. III c i III d w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę (16 X) o godz. 10.10 w domu parafialnym. Natomiast dzieci kl. III c i III d zapraszamy do kościoła o godz. 10.10. Poświęcenie różańców podczas mszy św. o godz. 11.00.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Bochni oraz pomogli w jej zorganizowaniu: strażakom, policji oraz osobom kierującym ruchem, niosącym tubę i śpiewającym.
  9. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii u kapłanów lub w kancelarii parafialnej (kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii). Bardzo prosimy o czytelne pismo.
  10. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są do nabycia w zakrystii /30 zł/.
  11. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin z okazji Dnia Papieskiego św. Jana Pawła II – w przyszłą niedzielę /16 X/. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Grupę Apostolską Młodzieży.
  12. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – kto i dlaczego zniechęca rodziców i uczniów do szkolnych lekcji religii; – Czesław Lang o mocy modlitwy. Jest również Gość Ekstra poświęcony Miłosierdziu Bożemu, „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  13. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Kazimiera Guzik z ul. Kmitów. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  14. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …