XXXI niedziela zwykła - 03 XI – 10 XI 2019 r.

Pan Jezus każdego dnia czeka na nas. Jednak na drodze do Niego mogą pojawić się przeszkody, które wydają się czasem nie do przeskoczenia. Zacheusz, o którym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, wykazał się wielką determinacją, żeby zobaczyć Jezusa. Niech pragnienie osobistego spotkania z Panem Jezusem pobudza również nasze serca do działania i poszukiwania możliwości przebywania w Bożej obecności.

1.     Wyrażamy uznanie za piękne świadectwo wiary w życie wieczne przez liczny udział w spowiedzi św. i komunii św. w Uroczystość Wszystkich Św., modlitwy na cmentarzu i w Dzień Zaduszny.

2.     Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny (200 zł.); przelewem bankowym 5 rodzin (900 zł.). Bóg zapłać.

3.     Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców - dziś po Mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci i młodzieży po Mszy św. o 11.00.

4.     Służby porządkowe – policja i straż pożarna - składają podziękowanie wszystkim, którzy w Uroczystość Wszystkich Świętych zachowali wymagany porządek i zostawiali samochody w odpowiedniej odległości od cmentarza, nie powodując tym samym niepotrzebnych korków i zagrożenia na drodze.

5.     Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych - przez cały miesiąc listopad po mszy św. wieczornej. W Połomiu Dużym do 8 listopada.

6.     W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Karola Boromeusza; w sobotę – rocznica poświęcenia Bazyliki na Lateranie; w przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

7.     Spotkanie Akcji Katolickiej – w środę po mszy św. wieczornej.

8.     W czwartek przypada 21. rocznica śmierci śp. † ks. Prałata Mariana Janiszewskiego, za którego będzie celebrowana Msza św. w czwartek o godz. 6.30 oraz w niedzielę o 11.00.

9.     I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele - od godz. 16.00.

10. Spotkanie uczniów klas VIII SP w ramach przygotowania do bierzmowania – w czwartek o godz. 17.00. Po Mszy św. wyjście na cmentarz więzienny w Leksandrowej. Prosimy zabrać znicz, latarkę i odblaski.

11. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę jako inwestycyjna.

12. Wspólnota „Ogień w Mieście” zaprasza młodzież na Kurs Alfa. Pierwsze spotkanie w sobotę (9 XI) o godz. 19.00 przy ul Czackiej 3 w Bochni.

13. W „GN” dzisiaj m.in.: - o tym, po co nam święci patroni; - o cmentarzach, które wzbudzają zachwyt. Jest też nowy nr „MGN” i „Miłujcie się”.

14. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. Zofia Piter z ul. Mickiewicza i śp. † Jerzy Śliwa z ul. Mickiewicza. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….

15. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..