1. Niedziela Wielkiego Postu 18 II 2024 r.

1. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii – dziś o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na wyrównanie rachunku za wymianę dachu na domu parafialnym: na tacę: 13 682 zł; w kopertach 15 Rodzin = 1900 zł i przelewem bankowym 10 rodzin = 1700 zł. Bóg zapłać.
  3. Dziękujemy Różom Różańcowym Matek i Ojców za prowadzenie adoracji podczas nabożeństwa 40-godzinnego oraz wszystkim, którzy włączyli się w adorację.
  4. Serdecznie dziękujemy Akcji Katolickiej, Świetlicy Parafialnej i nauczycielom za zorganizowanie i przeprowadzenie „Zimowiska parafialnego” dla dzieci i młodzieży, a szczególnie Pani Anicie Całce i Małgorzacie Klimek za koordynację całego przedsięwzięcia. Bóg zapłać.
  5. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Spotkanie Caritas parafialnej – w środę o 16.00 na plebanii.
  8. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2023 – we wtorek o godz. 16.00 na plebanii. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za ubiegły rok, przekazać także w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1,5% znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
  9. W liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek – święto Katedry Św. Piotra Ap.
  10. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym DK o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  11. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu informuje, że do 08.03.2024r. trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu oraz oddziału przedszkolnego i oddziału 3-4 latków w Szkole Filialnej w Połomiu Dużym. Wszelkie informacje o zapisach są dostępne na stronie internetowej szkoły.
  12. Dyrektor Przedszkola przy ul. Kościelnej 2 w Nowym Wiśniczu informuje, że trwa rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2024/25 dzieci od 3 – 6 lat, począwszy od rocznika 2021. Wypełnione dokumenty należy składać do 8.03.2024r. w placówce Przedszkola.
  13. KURS ALPHA rozpoczniemy w naszej parafii 26 lutego o godz. 19.00 w sali konferencyjnej przy ZK. Spotkania będą co poniedziałek w godz. 19.00 – 21.00. Dzieciom zapewniona będzie opieka. Udział w ALPHA jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
  14. W najnowszym „GN”: wielkopostna szkoła modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą – przypowieść o modlitwie.. Można również nabyć: „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Trwajcie w miłości” i „Gość extra”.
  15. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Wiktoria Rajska z ul. Kr. Jadwigi. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  16. Modlitwa do św. Michała Archanioła.