11. Niedziela Zwykła 16 VI 2024 r.

1. Dziś w Połomiu Dużym odpust ku czci św. Brata Alberta i Jubileusz 40-lecia kaplicy. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Łukasz Gazda, wikariusz z Dębna.
  2. Zbiórka do puszek na pokrycie kosztów stażu misyjnego w Indiach Rozalii Cisoń – dzisiaj na placu kościelnym.
  3. Adoracja z okazji 16-go dnia miesiąca – dzisiaj od godz. 16.00.
  4. Rodziców dzieci I-komunijnych zapraszamy na Mszę świętą – dziś na godz. 17.00. Po Mszy św. przejazd do sali konferencyjnej przy zakładzie karnym i ostatnie spotkanie formacyjne połączone z kolacją.
  5. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę =13 762 zł. i 20 euro; w kopertach 28 rodzin = 5650 zł; przelewem bankowym 13 rodzin = 2250 zł. Bóg zapłać.
  6. Trwają prace przy wymianie porycia dachu na kościele. Prosimy o zachowanie ostrożności w obrębie prowadzonych prac.
  7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po mszy św. wieczornej.
  8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego; w piątek – św. Alojzego Gonzagę.
  10. Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego – w czwartek od godz. 17.00.
  11. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego – w piątek:
    – SP klasy IV – VIII oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych: o godz. 8.00;
    – w Połomiu Dużym nabożeństwo dziękczynne: o godz. 9.00;
    – SP klasy 0 – III: o godz. 9.30;
    – Przedszkole – o godz. 16.00.
  12. Do uczestnictwa w zakończeniu roku szkolnego zapraszamy także rodziców, nauczycieli i wychowawców. Wszystkich zachęcamy, aby skorzystali ze spowiedzi św.
  13. Burmistrz Nowego Wiśnicza informuje, że 18 czerwca br. o godz. 19.00 w sali widowiskowej MOK w Nowym Wiśniczu odbędzie się zebranie, na którym przeprowadzone zostaną wybory Przewodniczącego Osiedla i Zarządu Osiedla Nowego Wiśnicza.
  14. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że w dniach od 19-21 czerwca będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe na terenie miasta i sołectwa Nowy Wiśnicz.
  15. W „GN” m.in: – o Marszach dla Życia i Rodziny na terenie naszego kraju; – o piłkarskich hymnach. Jest także nowy numer „Gość Niedzielny HISTORIA”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  16. Modlitwa do św. Michała Archanioła…..