11. Niedziela Zwykła 18 VI 2023 r.

1. Komunikat ks. Biskupa dot. nowych szafarzy.
  2. Nowym nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św.: p. Grzegorzowi Buławie i p. Tomaszowi Załupskiemu gratulujemy i życzymy wytrwałości w posłudze na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.
  3. Dziś w Połomiu Dużym odpust ku czci św. Brata Alberta. Mszę św. odpustową o godz. 10.00 będzie celebrował i kazanie wygłosi ks. Bogdan Trzópek.
  4. Dziękujemy serdecznie: p. Jackowi Tomaszewskiemu za wykoszenie trawy wokół kościoła; firmie p. Marka Dańca z Leksandrowej za odmalowanie zakrystii. Dziękujemy także dzieciom i dorosłym za uczestnictwo w oktawie Bożego Ciała.
  5. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: – na tacę 11 370 zł; w kopertach 15 rodzin = 2500 zł; przelewem bankowym 10 rodzin = 1850 zł. Bóg zapłać.
  6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały czerwiec po mszy św. o godz. 18.00.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Alojzego Gonzagę; w sobotę – Narodzenie św. Jana Chrzciciela.
  9. Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego w czwartek od godz. 17.00.
  10. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego – w piątek:
    – SP klasy IV – VIII oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych – o godz. 8.00;
    – w Połomiu Dużym nabożeństwo dziękczynne – o godz. 9.00;
    – SP klasy 0 – III oraz Przedszkole – o godz. 9.30.
    Do uczestnictwa w zakończeniu roku szkolnego zapraszamy także rodziców, nauczycieli i wychowawców. Wszystkich zachęcamy, aby skorzystali ze spowiedzi św.
  11. Ognisko misyjne będzie rozprowadzać książki i albumy poświęcone pracy misyjnej z okazji 50-lecia tej posługi w naszej diecezji oraz dziennik z ubiegłorocznego stażu wolontariatu misyjnego – w przyszłą niedzielę na placu kościelnym.
  12. W „GN” m.in: – czy katolicy powinni angażować się w politykę; – dlaczego także kobiety mogą być nadzwyczajnymi szafarkami Komunii św.. Jest także nowy numer MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”. Są również kalendarze z Gościa Niedzielnego na 2024 rok.
  13. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Marian Noszczyński pochodzący z Kopalin, a także † ks. prof. Michał Drożdż, który kiedyś był wikariuszem w naszej Parafii. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…..
Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00.