13. Niedziela Zwykła 30 VI 2024 r.

/30 VI – 7 VII 2024 r./

Wprowadzenie do liturgii

„Nie bój się, wierz tylko” – to wezwanie z czytanego dziś fragmentu Ewangelii Jezus kieruje nie tylko do ojca dziewczynki, którą za chwile wskrzesi. Zbawiciel prosi nas wszystkich, niezależnie od tego, co przeżywamy, abyśmy ufali, a zobaczymy cud. Podczas tej Eucharystii przedstawmy dobremu Bogu nasze sprawy i pozwólmy Mu działać.

Naszą modlitwą obejmijmy wszystkich wypoczywających, a szczególnie dzieci i młodzież przebywających na oazie parafialnej nad morzem pod opieką ks. Adriana oraz wychowawców i animatorów.

Informacje duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele.
 2. Zbiórka do puszek na działalność Hospicjum Domowego w Bochni – dziś na placu kościelnym.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – NMP Tuchowskiej; w środę – św. Tomasza Apostoła; w sobotę – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
 6. Spowiedź św. przed I piątkiem – w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Połomiu D. – w środę o godz. 17.00.
 7. I piątek – Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie. Msze św. o NSPJ o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu D. o 18.30.
 8. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 Msza św. z procesją
  i różańcem fatimskim.
 9. Do chorych udamy się w tym tygodniu wg następującego porządku: ks. Mariusz i ks. Proboszcz – w piątek od 8.30; ks. Mirosław i ks. Adrian – w sobotę od 8.30.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
 11. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – w jaki sposób prymat św. Piotra łączy, a nie dzieli; – o narkotyku zombie na ulicach polskich miast. Jest także wakacyjny numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka”, „Małego Gościa” i ”Trwajcie w miłości”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. † Władysława Żołna z Łomnej, śp. † Zdzisław Kubarek z ul Sienkiewicza i † Jerzy Filipek z Olchawy-Działy. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…
 13. Modlitwa do św. Michała Archanioła…