14. Niedziela Zwykła 7 VII 2024 r.

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00.
 3. Serdecznie dziękujemy ks. Adrianowi oraz wychowawcom i animatorom za zorganizowanie i przeprowadzenie oazy parafialnej.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jana z Dukli; w czwartek – św. Benedykta, patrona Europy; w piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; w sobotę – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Składka na tacę i w kopertach w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne w parafii.
 7. Możliwość zwiedzenia wystawy malarstwa i rzeźby wiśnickich artystów – dziś po mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 w Galerii „Stara dzwonnica” przy plebani.
 8. Zapisy na 42. Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę są poprzez formularz online znajdujący się na stronie internetowej parafii św. Mikołaja w Bochni. Spotkanie przedpielgrzymkowe w niedzielę 4 sierpnia po mszy św. o godz. 14.30 w sali na Wikarówce przy Bazylice.
 9. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – kulisy sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku; – czego jeszcze nie wiemy o męczeństwie ks. Jerzego Popiełuszki. Jest także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek”, „Mały Gość” i ”Trwajcie w miłości” oraz kalendarz z Gościa Niedzielnego na 2025 rok.
 10. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp.: † Anastazja Sroka z Bochni i † Leokadia Wnęk z ul. Kazimierza Wlk., której pogrzeb będzie we wtorek. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 11. Modlitwa do św. Michała Archanioła…