14. Niedziela Zwykła 9 VII 2023 r.

 

Informacje duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele.
 2. Serdecznie dziękujemy ks. Adrianowi oraz wychowawcom i animatorom za zorganizowanie i przeprowadzenie oazy parafialnej.
 3. Otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby wiśnickich artystów – dziś o godz. 16.00 w Galerii „Stara dzwonnica” przy plebani.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Benedykta, patrona Europy; w środę – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu; w czwartek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, patronów diecezji; w sobotę – św. Bonawenturę.
 5. Nabożeństwo w obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II w ramach modlitewnej sztafety Akcji Katolickiej – w poniedziałek. O godz. 17.30 wspólny różaniec, a po nim msza św. i Akt zawierzenia św. Janowi Pawłowi II.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Godzina Miłosierdzia z racji 16 dnia miesiąca – w przyszłą niedzielę od 16.00.
 8. Składka na tacę w przyszłą niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 9. Zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę są poprzez formularz online znajdujący się na stronie internetowej parafii św. Mikołaja w Bochni. Spotkanie przedpielgrzymkowe w niedzielę 6 sierpnia po mszy św. o godz. 14.30 w sali na Wikarówce przy Bazylice.
 10. Kompleksowe badanie wzroku – w czwartek /13 VII/ od godz. 9.00 w Galerii piwnic ratuszowych. Szczegółowe informacje w MOK-u.
 11. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – wywiad z Pawłem Kęską, autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę” zawierającej nieznane wypowiedzi bł. ks. Jerzego Popiełuszki.. Jest także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek”, „Mały Gość” i ”Trwajcie w miłości” oraz kalendarz z Gościa Niedzielnego na 2024 rok.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Jan Oświęcimka z Połomia D., † Eugeniusz Wójcik z Olchawy i † Ludwik Duch z Bochni, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…