16. Niedziela Zwykła – 23 VII 2023 r.

Przypowieść o chwaście, którą usłyszymy w Ewangelii, jest lekcją cierpliwości i nadziei. Jezus przestrzega nas przed wydawaniem pochopnych sądów i nieprzemyślanym działaniem. Niech udział w tej Eucharystii umocni w nas przekonanie, że sprawiedliwość i dobroć Boga są większe niż nasze ludzkie kalkulacje.

Informacje duszpasterskie

  1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty podczas nabożeństw w kościele.
  2. Dziękujemy ks. prałatowi Tadeuszowi Bukowskiemu za dzisiejsze głoszenie homilii w naszym kościele.
  3. Dziś centralna uroczystość odpustowa ku czci św. Szymona w Lipnicy Murowanej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00.
  4. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone w miesiącu lipcu na inwestycje w Parafii: na tacę 11 285 zł; : w kopertach 18 Rodzin = 3 050 zł.; przelewem bankowym 23 Rodziny = 3800 zł. Bóg zapłać.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Kingę, patronkę diecezji; we wtorek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej racji we wtorek po mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Wspominając Patrona kierowców zwracamy się z apelem o rozważną i bezpieczną jazdę, a ofiarami na tacę w tym dniu będziemy mogli wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach ogólnopolskiej akcji św. Krzysztof 2023: „jeden grosz za jeden kilometr” prowadzonej przez MIVA Polska; w środę – św. Joachima i Annę – rodziców Maryi Panny; w sobotę – św. Martę, Marię i Łazarza. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Ks. Proboszczowi i Panu Organiście składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pani Wiśnickiej na każdy dzień.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę z Tarnowa na Jasną Górę są poprzez formularz online znajdujący się na stronie internetowej parafii św. Mikołaja w Bochni. Spotkanie przedpielgrzymkowe w niedzielę 6 sierpnia po mszy św. o godz. 14.30.
  8. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – o coraz popularniejszym w Polsce kulcie św. Szarbela; – o ostatnich nominacjach kardynalskich papieża Franciszka. Jest także „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek”, „Mały Gość” i ”Trwajcie w miłości” oraz kalendarz z Gościa Niedzielnego na 2024 rok.
  9. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Krystyna Smęda z ul. Kazimierza Wlk. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  10. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…