2. Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 16 IV 2023 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Niech to będzie także sposobność do świadczenia miłosierdzia względem bliźnich oraz modlitwy o Boże miłosierdzie dla nas.
  2. Zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Tarnowskiej – na placu kościelnym.
  3. „Oratorium Miłości” w wykonaniu naszego parafialnego Chóru CANON oraz Wiśnickiej Orkiestry Młodzieżowej – dziś o godz. 18.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.
  4. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone na remont organów: w kopertach 2 Rodziny= 300 zł. i przelewem 16 Rodzin= 2700 zł. Bóg zapłać.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Adoracja z okazji 16-go dnia miesiąca – dziś od godz. 16.00.
  7. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2022 – w czwartek o 17.00 na plebanii.
  8. Poświęcenie książeczek dla dzieci klas III – w czwartek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami.
  9. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klas VIII – w piątek o godz. 18.00.
  10. Kręgi Domowego Kościoła i Szkolne Koło Caritas organizują kiermasz ciast i domowych wypieków – w przyszłą niedzielę (23 IV) na placu kościelnym. Dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 3,5-letniej Lenki, naszej parafianki.
  11. Odpust ku czci św. Wojciecha w Starym Wiśniczu – w przyszłą niedzielę. Suma o godz. 11.00.
  12. Kurs Maria Magdalena, czyli weekendowe rekolekcje dla kobiet w każdym wieku odbędzie się w dn. 21-23 kwietnia w Domu z Duszą w Bochni. Szczegóły na plakacie oraz facebookowym profilu Wspólnoty „Strumienie Wody Żywej”.
  13. W „GN” m.in: – o trzech sposobach czynienia miłosierdzia zapisanych przez s. Faustynę w „Dzienniczku”; – skąd bierze się niewiara i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi. Jest także „Gość Extra”, MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  14. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Anna Ochel pochodząca z Nowego Wiśnicza, której pogrzeb będzie we wtorek. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  15. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu….