2. Niedziela Zwykła 15 I 2023r.

 1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na ogrzewanie kościoła, domu parafialnego oraz na podatki i ubezpieczenie kościoła: na tacę 13 540 zł.; w kopertach 20 Rodzin = 3250 zł.; przelewem 9 Rodzin = 1500 zł. Na remont organów przelewem 4 rodziny = 1600 zł. Bóg zapłać.
 2. Adoracja z okazji 16-go dnia miesiąca w poniedziałek od godz. 16.00.
 3. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Antoniego; w czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara; w sobotę – św. Agnieszkę.
 4. W środę rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Młodzież z kl. VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na mszę i spotkanie w piątek o godz. 17.00.
 7. W sobotę obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy szczególnie w tych dniach o naszych drogich babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
 8. Serdecznie zapraszamy na parafialne jasełka pt. Moje małe Betlejem” w niedzielę 22 stycznia o godz. 16.00 i 18.00 do domu parafialnego.
 9. Trwa wizyta duszpasterską, tzw. kolęda. Bardzo prosimy, aby w każdym mieszkaniu na stole był krzyż, woda święcona, kropidło, zapalone świece, a dzieci miały przygotowane zeszyty do religii. Zachęcamy, aby w miarę możliwości cała rodzina była obecna w czasie kolędy. Program wizyty na najbliższy tydzień …………
 10. Program kolędy jest także zamieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.
 11. Kolęda na życzenie dla rodzin, które pragnęłyby mieć jeszcze wizytę duszpasterską odbędzie się w czwartek i piątek od godz. 17.30. Bardzo prosimy o zgłaszanie tych rodzin w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. Świetlica Parafialna i Akcja Katolicka zapraszają dzieci i młodzież od kl. 3-8, zwłaszcza zaangażowanych w grupach parafialnych, do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych w pierwszym tygodniu ferii od 30 stycznia do 2 lutego 2023 r.. Szczegółowe informacje, harmonogram i karta zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej parafii. Jednocześnie zwracamy się z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2022 rok, przekazać także w tym roku 1,5 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1,5 % znajdziemy na internetowej stronie parafii.
 13. Kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów – w czwartek 26 stycznia od godz. 9.00 w Galerii piwnic ratuszowych.
 14. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in.: – o wyznawcach judaizmu, którzy odkryli w Jezusie zapowiadanego Mesjasza; – o przyczynach braku wiary u młodzieży; – o ostatniej drodze papieża Benedykta XVI. Jest też „MGN”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
 15. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…