3. Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna 23 IV 2023 r.

Informacje duszpasterskie

1. Kręgi Domowego Kościoła i Szkolne Koło Caritas organizują kiermasz ciast i domowych wypieków na placu kościelnym. Dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 3,5-letniej Lenki, naszej parafianki
  2. Odpust ku czci św. Wojciecha w Starym Wiśniczu dzisiaj. Suma o godz. 11.00
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na remont organów: na składkę 12 350 zł.; w kopertach 24 Rodziny = 4050 zł; przelewem bankowym 6 Rodzin = 1150  zł. Bóg zapłać. Dziękujemy bardzo p. Jackowi Tomaszewskiemu za skoszenie trawy na placu kościelnym.
  4. W liturgii Kościoła: w poniedziałek – św. Wojciecha – głównego patrona Polski; we wtorek – św. Marka, Ewangelisty; w sobotę – św. Katarzyny ze Sieny.
  5. Spowiedź św. przed bierzmowaniem – w poniedziałek od godz. 16.00, a o godz. 18.00 msza dla kandydatów.
  6. We wtorek o godz. 18.00 młodzież z klas VIII otrzyma z rąk ks. bpa Artura Ważnego sakrament bierzmowania – polecajmy ich w naszych modlitwach. Składka podczas tej mszy św. na fundusz stypendialny wspierający zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o 18.00 nabożeństwo do św. o. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2022 – w czwartek o 17.00 na plebanii. Jednocześnie dziękujemy osobom, które przekazały 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej, a Pani Marii Tobiasz za bezinteresowną pomoc w wypełnianiu PIT-ów.
  9. Zapisy na Oazę Parafialną dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w grupach parafialnych – w piątek w domu parafialnym o godz. 19.00. Ilość miejsc ograniczona. W tym roku wyjazd jest organizowany – podobnie jak w ubiegłym roku – nad morze pod namioty na przełomie czerwca i lipca.
  10. Wernisaż wystawy pt. „Tła światła” Grzegorza Giermek – w sobotę (29 IV) o godz. 16.00 w Galerii „Stara Dzwonnica” przy plebani. Zapraszamy.
  11. W przyszłą niedzielę – odpust ku czci św. Józefa. Suma odpustowa o godz. 11.00. Kazania wygłosi o. Piotr Podraza, redemptorysta z Warszawy. Obejmijmy modlitwą kapłanów, którym patronował św. Józef: ks. Józefa Kozieję, ks. Józefa Białkę, ks. Józefa Strugałę. Msza św. w Połomiu D. o godz. 8.00. Spowiedź św. przed odpustem będzie w czasie nabożeństw w ciągu tygodnia oraz w sobotę o 17.00.
  12. Przychylając się do apelu wielu parafian bardzo prosimy, aby nie wprowadzać psów na plac kościelny – jest to nie tylko miejsce poświęcone, ale także teren, na którym spoczywa wielu ludzi i z tej racji uszanujmy to miejsce.
  13. W „GN” m.in: – teksty na Niedzielę Biblijną; – świadectwa osób o obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu. Jest także „Gość Extra”, MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”, w którym m.in. artykuły i świadectwa ukazujące niezwykłe działania Boga w życiu konkretnych ludzi.
  14. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu….