3. Niedziela Wielkanocna – Odpust ku czci św. Józefa 1 V 2022

1. Dzisiaj suma odpustowa o godz. 11.00, a po niej procesja.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopercie 1 rodzina = 200 zł; przelewem bankowym 2 rodziny = 150 zł. Bóg zapłać.
  4. Dziękujemy bardzo p. Jackowi Tomaszewskiemu za skoszenie trawy na placu kościelnym. Pan Jacek czyni to już nieustannie od ponad 13 lat. Tym bardziej wielkie Bóg zapłać za Jego solidną pracę przy obejściu naszego kościoła.
  5. W liturgii Kościoła: w poniedziałek – św. Atanazego; w środę – św. Floriana; w piątek – św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
  6. Spowiedź św. przed bierzmowaniem – w poniedziałek od godz. 16.00.
  7. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – we wtorek (3 V). Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 7.45; 9.00 i 17.00 z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Msza św. w kaplicy zamkowej – w intencji Ojczyzny i naszej Wiśnickiej Ziemi oraz o pokój na Ukrainie – o godz. 11.00. Kazania wygłosi o. Antoni Zabawski, redemptorysta. Nie będzie mszy św. w kościele o godz. 11.00 i 15.00.
  8. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  9. Spowiedź św. przed I piątkiem:

– dla dzieci i młodzieży – w czwartek od godz. 17.00.

– dorośli – w piątek od godz. 17.00.

– W Połomiu Dużym – w środę o godz. 17.30.

1. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie w świecie. Msze św. o NSPJ o godz. 6.30, 7.00 i 18.00, a następnie nabożeństwo majowe. W Połomiu D. o godz. 18.30.
  2. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30, 7.00 i o 18.00 msza św. i nabożeństwo majowe z różańcem fatimskim oraz z procesją. Prosimy o zabranie świec.
  3. Spowiedź św. dzieci komunijnych z klas III, ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i zaproszonych gości – w sobotę: 1) kl. III a – o 9.00; 2) kl. III c – o 9.30; 3) kl. III b – o 10.00.
  4. Do chorych udamy się – w sobotę od godz. 11.00.
  5. Nasza parafia przeżywa kanoniczną wizytację biskupią. Ks. Biskup przeprowadził już wizytację kancelaryjną, gospodarczą i katechetyczną. Duszpasterską będziemy przeżywać 3 maja o 17.00 i w przyszłą niedzielę (8 V). Spotkanie z Radą Duszpasterską we wtorek (3 V) o 16.00 na plebanii.
  6. I Komunia św. dzieci ze Szkoły w Nowym Wiśniczu – w przyszłą niedzielę (8 V) o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby wszyscy niezwiązani z tą uroczystością przyszli na mszę św. o innej godzinie, by w ten sposób ułatwić uczestnictwo rodzinom dzieci pierwszokomunijnych.
  7. Msza św. w Polomiu D. w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.
  8. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach na inwestycje w parafii.
  9. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po mszy św. wieczornej. Zachęcamy również do odprawiania majówek przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych modląc się szczególnie o pokój na Ukrainie.
  10. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  11. W „GN” m.in: – o nabożeństwie majowym i Litanii Loretańskiej. Jest także „Gość Extra”, MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Jan Lubowicki z Olchawy oraz † Maria Trzópek – mama ks. Bogdana, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00 w Słopnicach. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na pogrzeb: koszt 20 zł – zapisy dziś do wieczora w zakrystii. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  13. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu….