3. Niedziela Zwykła 22 I 2023r.

/22 – 28 I 2023/

1. Ze względu na awarię prądu parafialne jasełka pt. „Moje małe Betlejem” zostały odwołane. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim służbom oraz osobom prywatnym, którzy pomagali w funkcjonowaniu parafii.
  2. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w czasie wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy oraz za złożone z tej okazji ofiary, których część przeznaczamy m.in. na Dom Księży Emerytów w Tarnowie, na Seminarium Duchowne w Tarnowie, na działalność grup duszpasterskich w parafii oraz na zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych i oazy parafialnej.
  3. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 5 Rodziny = 950 zł.; przelewem 3 Rodzin = 850 zł. Bóg zapłać.
  4. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Salezego, bpa; w środę – nawrócenie św. Pawła Apostoła; w czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa, bpów; w sobotę – św. Tomasza z Akwinu.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45, a o godz. 17.00 nabożeństwo do św. O. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2022 rok, przekazać także w tym roku 1,5 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1,5 % znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
  7. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in.: – obszerną recenzję głośnej książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI; – artykuł wyjaśniający biblijne wzmianki o nawróceniu św. Pawła Apostoła. Są też inne czasopisma religijne do nabycia.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Mieczysław Jarosz z ul. Kossaka, † Jerzy Salamon pochodzący z Kopalin, † Cecylia Załupska z ul. J. Matejki, której pogrzeb będzie w poniedziałek i † Marian Klimek pochodzący z Łomnej, którego pogrzeb będzie w czwartek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  9. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…